Hrdinou zápasu byl ale hodnínský brankář Petr Tuček, jenž si počínal výborně a svůj tým několika bravurními zákroky skvěle podržel. „Petrova forma roste zápas od zápasu. Proti Orlové podal opravdu vynikající výkon. Už dlouho jsem neviděl brankáře s takovou jistotou a klidem,“ pochválil svého svěřence hodonínský kouč Tibor Janás.

Sobotní zápas musel ocenit každý fanoušek hokeje. V dramatickém utkání nebylo nouze o parádní branky, technické finesy ani tvrdé osobní souboje. Hotová reklama na druholigovou soutěž. „Atmosféra byla určitě hodna oslav, které v Orlové celý den probíhaly. Domácí nám navíc chtěli oplatit nepříjemnou porážku 1:7 z našeho ledu. Hrál se výborný hokej, který vyčníval nad průměrem druhé ligy,“ uvedl Janás.

Šlágr 32. kola začal zostra. Hned úvodní střela skončila gólem. Domácí Kraft našel před brankou osamoceného Stránského, který z otočky překonal Tučka.

Hostující brankář byl od prvních minut v pohotovosti. Šance Grygara a Prokopa však brankou neskončily.

Domácí gólman Šafránek si první zákrok připsal na konci 9. minuty, když betonem vyrazil pokus Korotvičky.

Hodonín poprvé udeřil o čtyři minuty později. Vyrovnání zařídil Jurásek. Následně zahrozil i dobře hrající Hollý, druhou branku ale nepřidal.

Drtiči se další branky dočkali až v závěru první části. Pokorný v poslední vteřině přesilové hry překonal tvrdou ranou Šafránka.

„V úvodních deseti minutách se na naší hře ještě trošku projevovala únava. Postupem času se ale kluci dostali do herní pohody a potvrdili své kvality,“ sdělil Janás.

„Orlová šla do zápasu s maximálním nasazením a do každé třetiny na nás prostě vlítla. Naše hra určitě nebyla bez chyb. V krizových momentech nás podržel skvělý Tuček,“ pokačoval bývalý obránce.

Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali na začátku prostřední části, Tučka propálil v přesilovce Prokop. Radost Orlové však trvala jen krátce. Hosty poslal znovu do vedení Jurásek. Pak ale znovu zaúřadovali orli, kterým se podařilo zásluhou Rozuma opět srovnat.

Rozhodující moment dramatického utkání přišel ve 39. minutě. Po přihrávce Hollého skóroval Špok. „Rozhodovalo se až v poslední třetině, ve které jsme byli jednoznačně lepší, i když jsme hráli několikrát v oslabení,“ mínil Janás.

Hostující trenér byl po zápase spokojený i s výkonem rozhodčích. „Kvalitní sudí přistoupili k zápasu hodně zodpovědně. Celé utkání bylo na obě dvě strany odpískáno korektně. Celkově se duel hrál velmi slušně,“ řekl Janás.

Hosté v závěrečné části přežili několik oslabení, domácím nemomohla ani hra bez brankáře, při které výhru Hodonína pečetil střelou do prázdné branky Vrba.

Drtiči potvrdili v Orlové pověst nejlepšího týmu na soupeřových kolbištích a vyhráli pošesté v řadě. Z posledních dvanácti duelů se Hodonín radoval z výhry hned jedenáckrát.

HC Orlová – SHK Hodonín 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Stránský (Kraft, Grygar), 23. Prokop (Najdek), 30. Rozum (Najdek, Valchař) – 13. Jurásek (Peš, Komárek), 20. Pokorný (Haring), 26. Jurásek (Peš), 39. Špok (Hollý). 60. Vrba (Flamík). Rozhodčí: Mrkva – Zuizal, Řezáč.

Orlová: Šafránek (Unzeitig) – Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Prokop, Škatula, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Golab, Kotásek, Najdek, Sznapka.

Hodonín: Tuček (Šurý) – Komárek, Flašar, Klimeš, Pokorný, Flamík, Salajka, J. Rapant, Šimeček – Peš, Jurásek, Vrba – Holuša, Holý, Špok – Haring, Korotvička, Vaškovič – Kuba, Průdek.