Všichni na Zimním stadionu Václava Nedomanského se ve středu večer shodli, že výsledek byl pro domácí tým lepší než předvedená hra. „Karviná si takový příděl nezasloužila, i když v závěru odpadla," trefně poznamenal po cestě domů jeden z diváků, kteří si úvodní domácí duel Drtičů v nové sezoně nenechali ujít.

Hosté, kteří loni ve čtyřiceti zápasech získali pouhých osmadvacet bodů, rozhodně nepůsobili odevzdaným dojmem. Severomoravané i díky zkušeným zadákům Petru Guldovi a Miroslavu Javínovi favorita pořádně potrápili. Nakonec však domů odjeli s výpraskem.

„Dvě třetiny byly z naší strany kvalitní. V závěrečné části se možná projevila větší zkušenost domácích, ale především nedisciplinovanost našich hráčů. Zbytečné vyloučení a hrubé kardinální chyby jednotlivců určily ráz třetí třetiny i zápasu. V padesáté minutě to bylo o tři branky a bylo vymalováno," prohlásil hostující trenér Josef Štoudek.

Toho výsledek hodně trápil. „Mrzí nás, že když po dvou třetinách prohráváme 2:3, nakonec to skončí 2:7. Kdo zápas viděl, musí uznat, že do padesáté minuty to bylo vyrovnané utkání. V závěru už byli domácí lepší," pronesl kormidelník Karviné.

Hosté vstoupili do zápasu dobře a už v 8. minutě se ujali vedení. Důrazný Jan Křibik zblízka protlačil kotouč za gólmana Zavadila.

Slovácký celek, kterému znovu scházeli Peš, Špok, Charvát a Tomi, však dokázal výsledek ještě do první přestávky otočit. Vyrovnání zařídil Jakub Sajdl, jenž se prohnal kolem karvinských zadáků a povedeným blafákem překonal gólmana Gleicha.

Obrat vzápětí dokonal Jindřich Zítka. Jedna z letních posil Hodonína z otočky vymetla levou šibenici Gleichovy svatyně. Karviné vyšel lépe i vstup do prostřední části. Na 2:2 srovnal Vyčesaný, který po Juhaszově asistenci využil přesilovou hru. Hosté se z nerozhodného stavu dlouho neradovali, protože Jihomoravané přispěchali s rychlou odpovědí. Vedení na stranu SHK vrátil kanonýr Jurásek, který se trefil po přihrávce Matuly.

Vzápětí měl elitní hodonínský forvard další tutovku, ale rána Juráska skončila v ochranné síti.

Drtiče definitivně uklidnil až Jakub Sajdl. Bývalý hráč Znojma a Mladé Boleslavi ve 47. minutě přesně zakončil svůj únik a druhým gólem v zápase vyhnal na střídačku hostujícího brankáře Gleicha.

Závěrečná část jednoznačně vyzněla pro Hodonín. Na 5:2 zvyšoval Kučera, který chytře tečoval přízemní ránu obránce Koláře, šestý zásah obstaral výtečný Jurásek.

Devětatřicetiletý hokejista nejdříve vypustil souboj s jedním z karvinských hráčů, následně s odraženým kotoučem vjel před brankoviště, kde vykoupal hostujícího gólmana a se zdviženýma rukama nad hlavou slavil druhou branku v zápase.

Výhru Hodonína pečetil šest vteřin před koncem Robert Jedlička. „Jsme rádi, že jsme doma získali tři body. I když na začátku jsme měli problémy a trápili se, nakonec nám to tam napadalo a vyhráli jsme zcela jednoznačně," uvedl hodonínský útočník Jakub Sajdl.

Pětadvacetiletý útočník čekal těžké utkání, což se nakonec potvrdilo. „Důležité bylo, že jsme byli v poslední třetině produktivní. Hosté naopak byli nervózní, začali faulovat a dělat chyby, což byla naše výhoda," prohlásil Sajdl.

Zatímco Drtiči napravili zaváhání z Brna, kde v prvním kole prohráli s Technikou těsně 3:4, Karviná nezvládla ani druhý letošní duel.

„Chceme se dostat do play-off. Mančaft podle nás má nějaký potenciál. Potřebuje však více tréninků," ví Štoudek. „Věřím, že si mužstvo sedne a sehraje. Soutěž je dlouhá a vyrovnaná. Budeme mít o co hrát," věří karvinský kouč.

„Letos bude soutěž vyrovnaná. Žádný soupeř nebude jednoduchý," souhlasí Sajdl, který si stejně jako většina spoluhráčů pochvaloval nové dresy. „Barva je podobná, materiál je trochu lepší, ale jinak jsou skoro stejné. Akorát je tam více sponzorů, kteří nás začali podporovat," všiml si Sajdl.

2. liga, 2. kolo

SHK Hodonín – SK Karviná 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)

Branky: 16. Sajdl (Jedlička, Pokorný), 17. Zítka (Smetana, Polesný), 22. Jurásek (Matula), 47. Sajdl (Kučera Kolář), 50. Kučera (Kolář, Jurásek), 52. Jurásek (Kuba, Škápik), 60. Jedlička (Polesný, Piskoř) – 8. Křibík, 21. Vyčesaný (Juhász).

Rozhodčí: Slavka – Musil, Lainka.

Vyloučení: 7:8, navíc Javín (Karviná) 10 minut. Využití: 1:1.

Diváci: 680.

Střely na branku: 26:24.

Hodonín: Zavadil (Kotvan) – Kolář, Flamík, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Kučera, Sajdl, Vrba – Matula, Jurásek, Kuba – Zítka, Smetana, Piskoř – Garanin, Kropotin, Komlev.

Karviná: Gleich (47. – 50. Pútec) – Franek, Černín, Fišera, Galík, Javín, Ďuriš, Deutsch, Gulda – Chomič, Foltýn, Opravil, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Malík, O. Kasperlík, M. Kasperlík, Barnošák, Pobuta, Juhasz.

2. kolo: Vsetín – Technika Brno 3:5 (1:1, 1:1, 1:3), Moravské Budějovice – Frýdek-Místek 0:6 (0:2, 0:2, 0:2), Nový Jičín – Břeclav 3:4 po prodloužení (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1), Opava – Poruba 5:3 (0:0, 4:0, 1:3), Valašské Meziříčí – Kopřivnice 3:6 (0:1, 1:3, 2:2).