Zatímco mladý reprezentant přichází pouze na střídavý start, Březina se Hodonínu upsal do konce sezony. Tým naopak opouští jednadvacetiletý útočník Michal Hrtús.

„Když nám přestali hrát Lukačovič s Protivným, začalo se to negativně projevovat. Chtěli jsme obranné řady posílit,“ prohlásil hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Defenzívu Hodonína vyztuží hned dvojice obránců. V neděli však bude mít trenér Číhal k dispozici pouze jednoho z nich. „Měli bychom být takřka kompletní. Chybět bude Kempný, kterého čekají o víkendu s Kometou dva těžké zápasy,“ informoval Číhal.

Hodonínský rodák kvůli poraněnému kotníku vynechal právě probíhající mistrovství světa dvacetiletých. I přes nešťastné zranění je s průběhem sezony spokojený. V první lize mužů si připsal dvanáct startů. V Havířově dokonce vstřelil svůj premiérový gól v bílomodrých barvách. V posledních týdnech se ale mezi muži objevoval spíše sporadicky. „Teď hrávám většinou za juniorku. Ale jsem dostatečně vytížený. Zatím si nemůžu stěžovat,“ řekl Kempný.

Březina se na jih Moravy vrací po více než půl roce. Po minulé sezoně, ve které hájil modrooranžové barvy Drtičů, působil Březina v prvoligové Třebíči. Na Vysočině odehrál pouhé tři zápasy. Z Třebíče se obránce přesunul na východ Čech. V Hradci Králové, ve kterém se rovněž příliš neohřál, odehrál pouze čtrnáct utkání. Z Hradce zamířil do druholigového Tábora. Po šesti zápasech ale zamířil Březina do Hodonína, kterému se upsal do konce sezony.

„Jsem rád, že jsem zpátky, protože se mně v Hodoníně líbilo. Přišel jsem si spravit chuť. Tato sezona je pro mě smolná a nevydařená,“ prozradil Březina. Nová posila absolvovala s mužstvem již několik tréninků. „Jsem nadšený. Nic se zde nezměnilo. Možná je to ještě lepší než minulý rok. Já se na působení v Hodoníně hrozně těším,“ uvedl odchovanec pražské Slavie.

Ten si v letošní sezoně musí připadat jako cestovatel. Hodonín je jeho čtvrtý klub. „V první lize jsem se nedokázal prosadit. Chtěl jsem hrát, a to byl hlavní důvod, proč jsem hrál do druhé ligy. V Táboře ovšem nebylo všechno tak, jak mně bylo řečeno,“ sdělil Březina. Toho návrat na Slovácko lákal. „Hodonín byl pro mě z hlediska druhé ligy vždy na prvním místě. Já jsem o tom dost přemýšlel, a když to v Táboře nebylo podle mých představ, tak jsem neváhal a šel jsem do Hodonína,“ osvětlil Březina.

Aktuálně čtvrtý tým tabulky naopak opustil útočník Michal Hrtús. „Nebyli jsme tak úplně spokojeni s jeho výkony. Navíc jsou tady i ekonomické důvody. Nicméně hlavní příčinou je, že nepodává nadstandardní výkony,“ označil hlavní důvody Hrtúsova odchodu Číhal.

Ani další změny nejsou podle hodonínského kouče vyloučeny. „Něco v plánu je, ale zatím se nic konkrétního nerýsuje. Nějaký hráč by se ale mohl objevit,“ pravil Číhal.

A kde v současné době tlačí hodonínský tým nejvíce bota? „Kdyby Kempný chodil pravidelně, tak by obrana mohla být v pořádku. Hdodil by se nám nějaký šikovný útočník. Když v útoku může zaskočit i Hučko,“ dodal Číhal.

V závěru roku změnil dres i další hodonínský odchovanec Ondřej Šmach. Toho angažovala slovenská Skalica. Talentovaný obránce přichází na Slovensko na hostování do konce ledna. Tuto sezonu začal na Kladně, kde nastoupil k pouhým šesti extraligovým utkáním. Šmach se v zelenobílém dresu představil již v úterý na ledě Liptovského Mikuláše. Tomu Skalica podlehla 1:6.