Vítězný gól vstřelil v 18. minutě Jakub Sajdl. Na nejvyšší výhře v sezoně má velkou zásluhu i gólman Zdenko Kotvan, který své spoluhráče hlavně v závěru prostřední části několikrát podržel a o čisté konto přišel až pět minut před koncem.

Domácí borci své věrné fanoušky dlouho napínali. Slovácký celek měl totiž po většinu utkání jasně navrch, ale kvůli nevyužitým šancí dlouho vedl pouze o dvě branky. Drtiči kanonádu rozjeli až v závěrečné dvacetiminutovce, kterou vyhráli 4:1. Nový Jičín se na výraznější odpor nezmohl.

„Škoda, že góly nepřišly dřív. Na druhé straně mě těší, že nám fungovalo to, na čem jsme se s kluky domluvili. Jsem spokojený s výsledkem i výkonem, který byl asi nejlepší v sezoně," prohlásil kouč SHK Jan Prčík.

Hodonínský trenér měl až na útočníky Špoka a Zezulu k dispozici všechna esa. „Věděli jsme, že když se do sestavy vrátí opory, tak se naše výkony budou zvedat. Jsem rád, že jsme celé utkání odehráli na tři pětky, které se pravidelně střídaly," řekl Prčík.

Drtiči začali proti nepříjemnému soupeři aktivně. Šance Kučery, skvělá individuální akce Piskoře ani tutovka Charváta ovšem gólem neskončily. Hostující brankář Iláš poprvé kapituloval až ve 13. minutě, kdy se po spolupráci parťáků Kuby a Peše prosadil kanonýr Jurásek.

Domácí po vedoucí brance neskutečně ožili a soupeře ze severu Moravy dlouho drželi v šachu. Mika pozorného Iláše ještě nepřekonal, ale proti dorážce důrazného Sajdla už byl hostující gólman bez šance.

Slovácký celek byl i ve druhé třetině jednoznačně lepší. Opora Nového Jičína ale svůj tým několikrát podržela. Jen těsně vedle skončila povedená teč Radoslava Smetany a dělovka zadáka Nedvěda.

Drtiči mohli zajímavý duel definitivně rozhodnout v polovině utkání. Hostující bek Flašar úmyslně posunul vlastní branku a Severomoravané šli do tří. Hodonín si ale dvojnásobnou početní výhodu dlouho neužil, neboť obránce Zapletal zbytečně v útočném pásmu krosčekoval protihráče a musel rovněž za katr. „Ve druhé třetině jsme měli na můj vkus dost vyloučených hráčů. Díky zbytečným faulům jsme pustili soupeře do tlaku. Kromě té pasáže v prostřední části jsme ale vývoj utkání kontrolovali," řekl Prčík.

V závěru prostřední části několikrát zahrozili i hosté. Brankář Kotvan předvedl v rozmezí necelých čtyř minut tři parádní zákroky. Nejprve se gólman SHK blýskl při střele Kacíře, následně lapačkou vytěsnil kotouč nad břevno a nakonec vychytal i Vnenka. „Pokud by to po druhé třetině bylo tři tři, nikdo by se nedivil. My se momentálně trápíme v koncovce, nemůžeme dát branku," uvedl Flašar.

Iláš měl ale ve středu mnohem více práce. Hostující brankář se vytáhl i na začátku závěrečné části, kdy zmařil jasný gól Sajdla. Tomu puk ideální předložil Piskoř.

Slušná návštěva si gól potřetí zakřičela ve 47. minutě. Drtiči se v přesilové hře usadili v útočném pásmu, zkušený obránce Petr Pokorný si na modré čáře počíhal na puk a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Nový Jičín se na odpor nezmohl. Na 4:0 zvyšoval Michal Kuba. Důrazný forvard zužitkoval perfektní přihrávku Nedvěda z obranného pásma a v samostatném úniku prostřelil Iláše mezi betony. „Rozhodl fakt, že jsme neměli tolik vyloučených jako soupeř. Díky přesilovkám jsme se dostali do tlaku," pronesl Prčík.

Hosté se čestného úspěchu dočkali pět minut před koncem. Výtečného Kotvana připravil o první nulu v sezoně Jiří Zdeněk.

Svěřenci kouče Aleše Flašara závěr absolutně nezvládli. Téměř identický gól jako v 51. minutě vstřelil opět Michal Kuba, který se po Juráskově parádním vysunutí dostal do brejku a po pohybu do strany zakončil do prázdné brány.

Debakl završil svým premiérovým gólem po návratu do Hodonína Jiří Zapletal. Posila z Techniky Brno bleskově využila další přesilovku.

V nervózním závěru plném faulů se strhla potyčka. Po výměně názorů se na sebe vrhli domácí Nedvěd s hostujícím Gogolkou. Pěstní souboj, do kterého se zapojil i kapitán Peš, zastavili až rozhodčí.

Nový Jičín si ještě v posledních minutách zahrál přesilovku pět na tři, skvělý Kotvan už ale neinkasoval. „Vysoká porážka mě mrzí. Výsledek je pro nás trochu krutý. V závěru jsme ale hráli vabank," prohlásil Flašar. Podle bývalého extraligového obránce rozhodly bojovné utkání vyloučení. „V každém utkání musíme ubránit spousty oslabení. Přitom se mi nezdá, že bychom hráli nějak sprostě," míní Flašar. „Tomu malému Napoleonovi, co v Hodoníně pískal, na tu závěrečnou kompenzaci kašlu. Radši to měl nechat tak," přidal kouč Nového Jičína.

Známý bouřlivák se ale nechtěl na trojici sudích vymlouvat. „Bohužel jsme zahodili spoustu vyložených šancí. A bez gólů se hrát hokej nedá," řekl v klidu.

Slovácký celek si díky nejvyšší výhře v sezoně dostal před Vsetín na třetí místo tabulky. „Ve východní skupině není lehkých soupeřů, o čem značí dosavadní výsledky. Zápasy jsou vyrovnané, i když někdy skóre na jednu či druhou stranu uskočí," pravil Prčík.

SHK Hodonín – HC Nový Jičín 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)

Branky: 13. Jurásek (Peš, Kuba), 18. Sajdl (Piskoř), 47. Pokorný, 51. Kuba (Nedvěd), 56. Kuba (Jurásek), 57. Zapletal (Kučera) – 55. Zdeněk. Rozhodčí: Slavka – Kříž, Maťašovský.

Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Polesný, Nedvěd, Škápik, Zapletal, Grman, Fejt, Prčík – Kučera, Sajdl, Piskoř – Kuba, Jurásek, Peš – Mika, Charvát, R. Smetana – Tomi, Vrba, T. Smetana.

Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zdeněk, Gogolka, Zahradníček, Hanák, Vnenk, Chvostek, Novotný, Uhlár.