Hostům ze Slezska k bodům nepomohla vyrovnávací trefa Wolfa ani kontaktní branka stejného hostujícího hráče při závěrečné power-play. Slovácký celek v posledních třinácti sekundách už vedení nepustil, před vlastním publikem zvítězil poprvé od 25. ledna. „Byl pro nás hrozně moc těžký zápas. Kluci se ale semkli a podali neskutečně bojovný výkon, který byl podpořený Andreasem Kubáněm v brance. Jelikož nám chyběli někteří hráči, musel útočník Krejčí zaskočit na pozici obránce, ale zvládl to. Výhra je pro nás nesmírně důležitá. Podle mě jsme si ji zasloužili,“ oddechl si po vítězství kouč Drtičů Michal Konečný.

40.kolo:

SHK Hodonín – HC Slezan Opava 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Janás (Komínek), 49. Polák (Charvát), 57. Mlynář – 44. Wolf (Štindl, Zelenkov), 60. Wolf (Pawliczek). Rozhodčí: Škach – Maloušek, Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 762.

Hodonín odčinil předchozí domácí prohru, ve středu totiž podlehl Žďáru nad Sázavou hladce 0:4.

Do konce základní části zbývá pět utkání a Drtičům patří pátá příčka tabulky se ztrátou pouhých dvou bodů na třetí Valašské Meziříčí, které odehrálo o utkání víc.

K dalšímu střetnutí Hodonín nastoupí v Moravských Budějovicích ve středu od půl sedmé večer. „V minulých zápasech jsme se trápili v koncovce, kluci z toho už byli nervózní. Věřím, že teď zase začneme předvádět o něco klidnější hru. Všechno ale směřujeme k play-off,“ poznamenal Konečný.