Hodonínští o své výhře rozhodli v úvodní třetině, ve které domácím odskočili na rozdíl dvou branek. Ve zbytku průměrného zápasu si náskok bez větších problémů pohlídali.

Dvakrát se za vítěze trefil Jozef Haring, další branky přidali Peš, Salajka, Jurásek a Hrtús.

„Jsou to zlaté tři body. S Orlovou jsme hráli dobře a buďme rádi, že vezeme tři body i z Uničova, protože je to nepříjemný soupeř,“ řekl po utkání hostující útočník Michal Hoza.

Hodonín přijel do Uničova bez potrestaného centra Korotvičky i nemocného Špoka. I přesto byli hosté od úvodního hvizdu jasně lepším týmem.

Gólu se Hodonín dočkal až ve 13. minutě. Spolupráci slovenské formace zakončil přesnou ranou Haring. Na rozdíl dvou branek zvyšoval o tři minuty později Peš. „V první třetině jsme byli jasně lepší,“ všiml si Hoza.

Domácí se sice snažili, ale na dobře hrající Hodonín prostě neměli. Třetí gól přidal v polovině zápasu obránce Salajka. Byla to stá branka Drtičů v letošním druholigovém ročníku.

Když přidal ve 32. minutě Jurásek čtvrtý gól, vypadalo to s domácími všelijak jenom ne dobře. „Za rozhodnutého stavu 4:1 jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Uničov ale naši laxnost dokázal potrestal třemi brankami,“ uvedl Hoza.

Pak sice snížil Handl, ale pohotový Haring zvyšoval už na 5:1. V téže minutě překonal gólmana Holeše znovu Handl.

Ofenzivní hokej pokračoval i v závěrečné části. Do té už ale nenastoupil domácí brankář Peksa. Náhradník Koloušek však čisté konto dlouho neudržel. Ve 47. minutě kapituloval z hole Hrtúse.

Domácí sice proměněným nájezdem Drábka znovu ožili, ale Hodonín si čtrnácté letošní vítězství nenechal vzít. I když v poslední desetiminutovce se hosté vlastní nedisciplinovaností připravili o klidný závěr. „Ve třetí třetině jsme byli moc vylučovaní a podle toho se odvíjela i hra. Zbytečně jsme faulovali,“ přiznal Hoza.

Trenérský tandem Galko–Janás oslavili na lavičce Hodonína druhou výhru. Naopak domácí po utkání smutnili. Pro Uničov to byla čtvrtá domácí prohra v řadě. Hodonínští zůstávají i přes výhru na třetím místě tabulky. Na třetí Orlovou ztrácí tři body.

HC Uničov – SHK Hodonín 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 35. Handl (Drábek), 37. Handl (Diviš), 47. Drábek – 13. Haring (Vaškovič, Hollý), 16. Peš (Komárek), 30. Salajka (Hrtús), 32. Jurásek (Peš, Salajka), 37. Haring (Vaškovič), 46. Hrtús (Flamík)
Rozhodčí: Alka – Held, Trunečka.
Uničov: Peksa (Koloušek) – Pavlas, Milota, Diviš, Drábek, Malý, Jambor, Heča, Hodulák, Sršeň, Skácel, Komínek, Přikryl, Handl, Pur, Řezáč, Heča.
Hodonín: Holeš (Šurý) – Komárek, Šimeček, Pokorný, Salajka, Flamík, Krajčík, J. Rapant. – Peš, Jurásek, Vrba – Haring, Hollý, Vaškovič – Hoza, Kuba, Hrtús.