Druhé místo po základní části už Drtičům neuteče. O tom sice nerozhodli hodonínští hokejisté na ledě Valašského Meziříčí, ale výhra Techniky nad Přerovem. Takže pomalu se hodonínské zraky upírají na Šternberk.

Hodonínské defenzívě vypomohl ve Valašském Meziříčí i Nedbálek, jehož Olomouc má v prvoligovém play off nyní volno. Zato scházel neúnavný forvard Barták. „Roman má chřipku. Zkusil jsem tedy do útoku Radima Šťastného,“ prozradil hodonínský trenér Svatopluk Číhal.

Ten tak nasadil na Bobry, kteří hráli jen na pět beků, čtyři útoky. To však dlouho nevydrželo. „Radima Šťastného dojel u mantinelu soupeř a má poraněné koleno. Čeká jej rentgen, takže uvidíme,“ oznámil Číhal.

Úvod utkání nebyl pro Drtiče zrovna radostný. Kromě zranění je postihla ještě nešťastná vlastní branka a pak druhá na 0:2. Hodonínští byli stále na dostřel, ale Bobry dvakrát zachránila tyč.

Ve druhé třetině se konečně Drtičům podařilo snížit Pešem. Avšak domácí do minuty opět odskočili na rozdíl dvou branek. V závěru prostřední části vstřelil v přesilovce pět na tři kontaktní branku Kočara.

Ve třetí části však už branka nepadla. „Nebezpečné střely byly na obou stranách. I když jsme prohráli, tak hráči mohou mít za svůj výkon hlavy nahoře,“ podotýká hodonínský lodivod.

Tomu se v závěrečné třetině rozpadly další útoky, když byli postupně vyloučení dokonce zápasu Knebl a pak Peš. „Rozhodčí pískal alibisticky. Několikrát jsme mohli hrát další přesilovky pět na tři,“ postěžoval si kouč Drtičů.

Po valašské prohře se konečné první místo dostalo pro Drtiče do oblasti teorie. Za to druhou příčku jim přihrála Technika, která porazila Přerov 1:0. „Máme lepší výběr. Na prvním místě se na tým vytváří určitý tlak. I s druhou příčkou budeme spokojení, do play off jsme chtěli jít před sezonou z první čtyřky,“ uzavírá Číhal.

Pro čtvrtfinále to zatím vypadá na Šternberk, ale do konce základní části ještě zbývá odehrát dva zápasy. V tom příštím hostí Drtiči v neděli „oblíbenou“ brněnskou Techniku.

 

Val. Meziříčí - Hodonín 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Vaněček (Martiník), 13. Krisl (Zavrtálek, Štraub), 30. Martiník (Zavrtálek) - 29. Peš (Sojčík), 40. Kočara (Hoza).