Drtiči připravili Nymburku první domácí porážku

Nymburk – Hodonínští hokejisté připravili o domácí neporazitelnost další druholigový tým. Po brněnské Technici si Drtiči skvěle počínali i na ledě Nymburka, ze střední Čech si přivezli tři body za vysokou výhru 7:2. O výsledku zápasu rozhodl závěr druhé třetiny, kdy domácí inkasovali během minuty a půl tři branky.

31.10.2011

Hodonínští Drtiči - ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Elitní hodonínské komando Peš – Jurásek – Rehuš se podepsala hned pod pět gólů. Čtyři gólové asistence si do statistik zapsal obránce Hlavačka. Dva góly vstřelil Martin Špok, kterému asistoval Hollý

Nymburk nezačal špatně a už v 6. minutě Weissova střela olízla břevno Peksovy branky. Na konci sedmé minuty se však nechal vyloučit Tondr a hosté šli zásluhou přesné teče Rehuše do vedení. Nymburk odpověděl také v přesilovce. Sedlák našel krásně volného Vaľka a ten vyrovnal.

Na začátku druhé části spálili hosté dvě velké šance, naopak domácí Sedlák si zopakoval spolupráci s Vaľkem a Nymburk vedl 2:1. Hosté ovšem dokazovali svoji převahu, nutili domácí k chybám a po jedné takové vyrovnal Jurásek. Krátce na to se nechal vyloučit domácí kapitán Sedlák a hosté opět trestali. Peš zůstal zcela sám před Kociánem a nadvakrát procpal puk za záda bezmocného gólmana. Hra se na obou stranách otevřela a obě mužstva si připravila několik šancí, leč bez gólového efektu. Ve 37. minutě se však opět nechal hloupě vyloučit Tondr a hosté opět jeho faul potrestali gólem. Vzápětí se Tondr nechal lacino obehrát na útočné modré a Hodonínští z protiútoku dva na jednoho vstřelili pátou branku. To ale nebylo vše, protože ještě před přestávkou zasadil značně otřeseným nymburským hokejistům šestou ránu Špok.

Poslední třetina se tak dohrávala jen z povinnosti. O výsledku bylo rozhodnuto. Neškodní domácí nevyužili ve třetí třetině ani jednu ze čtyř přesilovek, naopak hosté po dalších zmatcích v nymburské obraně přidali sedmou branku.

NED Hockey Nymburk – SHK Hodonín 2:7 (1:1, 1:5, 0:1)

Branky: 15. Vaľko (Sedlák), 25. Vaľko (Sedlák) – 9. Rehuš (Hlavačka, Jurásek), 28. Jurásek (Peš, Rehuš), 30. Peš (Jurásek, Hlavačka), 39. Špok (Hollý, Fiedler), 40. Jurásek (Hlavačka, Rehuš), 40. Špok (Hollý, Miklík), 54. Jurásek (Rehuš, Hlavačka). Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:3. Diváci: 300. Střely na branku: 30:41. Nymburk: Kocián (Rückl) – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Cicvárek, Tondr – Dvořák, Weiss, Martinec – Vaľko, Sedlák, Šimek – Velechovský, Tregl, Rys – Němeček.

Hodonín: Peksa (Šenk) – Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Barták, Okuliar, Gróf, Miklík – Peš, Jurásek, Rehuš – Hoza, Korotvička, Špok – Tomi, Hollý, Fiedler.

31.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Slavnostní otevření Polygonu na brněnském Automotodromu.
23

Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Důchodci si často musejí přivydělávat, říká ekonom

Silný vítr: na Břeclavsku uletěl fóliovník, hasiči měli v kraji desítky výjezdů

Jižní Morava – Na mnoha místech Jihomoravského kraje ještě nejsou ani sečtené škody po říjnové vichřici a silný vítr už opět v pondělí vyvracel stromy a poškodil desítky budov. Jihomoravští hasiči vyjeli v pondělí do osmé hodiny večer celkem třiašedesátkrát. Řešili téměř čtyřicet větrem vyvrácených stromů i poničené střechy. Nejvíce škod způsobil vítr na Břeclavsku, hasiči tam vyjeli k třiatřiceti případům.

Tabla prvňáčků: představíme školáky ze ZŠ v Nové Lhotě a Velké nad Veličkou

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.