Drtiči se na ledě Valašského Meziříčí představili již s navrátilci z univerziády, tedy Vaškovičem, Korotvičkou a Špokem. Z tureckého Erzurumu přiletěli teprve v pondělí a měli za sebou jen jeden trénink. „Byli jsme téměř kompletní. Chyběl nám jen Míša Hoza (otřes mozku – pozn. red.). Takže jsme to spustili hned od začátku na kompletní čtyři pětky. Chtěli jsme tím i ušetřit nějaké síly,“ řekl asistent hodonínského trenéra Arnošt Šifl.

Jako první inkasovali právě jeho svěřenci. To, když otevřel skóre střelou od modré Miroslav Varga. Ale už v páté minutě srovnal hodonínský forvard Korotvička. Otočit výsledek se podařilo Bartákovi, který překonal Krumpocha podruhé. Hodoňané se ale z vedení radovali jen sedmatřicet sekund. Na konci šestnácté minuty totiž ujel hodonínské obraně nejlepší střelec Bobrů L. Bacul a srovnal na 2:2. „Hlavně jsme upozorňovali hráče, aby se nenechávali zbytečně vylučovat. Kluci musí ve vyřazovací fázi hlavně udržet nervy. Taky jsme si chtěli nacvičit to, co budeme hrát v play off. Ještě máme týden na to, abychom to zlepšili, a to hlavně před brankou,“ upozornil Šifl.

Druhá třetina reprízy loňského finále druhé ligy další branku nenabídla. „Byl to takový zápas, aby se kluci nezranili,“ podotkl hodonínský kouč.

Kanonýr Valašského Meziříčí si poslední domácí utkání sezony užíval. Osm minut před koncem třetí části posunul domácí ke třem bodům právě Lukáš Bacul. Ty nakonec jeho tým i získal. Přesto mělo vítězství pro domácí příznivce hořkou příchuť, a to ne kvůli tomu, že se na stadionu podával vychlazený Radegast zdarma. Opavský Slezan totiž zvítězil v Břeclavi a sebral Bobrům i teoretickou možnost postoupit do play off.

Na ledě v Orlové, kam přijel Havířov, se rozhodovalo o čtvrtfinálovém soupeři pro Drtiče. Jelikož domácí zvítězili 7:5, tak si to příští týden rozdají v sérii na dvě vítězná utkání s Hodonínem právě oni. „Zítra mají kluci volno, takže od pátku se začne pracovat na play off. Bylo nám úplně jedno, jestli dostaneme Orlovou nebo Havířov. Jen je škoda, že vzhledem atmosféře a zájmu lidí se nehraje na tři vítězné utkání,“ dodal Šifl. V sobotu čeká Drtiče ještě poslední zápas nadstavbové části, v němž přivítají od 17.00 sousední Břeclav.

Valašské Meziříčí vs. Hodonín 3:2

Třetiny: 2:2, 0:0, 1:0

Branky (nahrávky): 2. Mir. Varga, 16. L. Bacul, 52. L. Bacul (R. Bacul) – 5. Korotvička, 16. Barták (Beňa)

Rozhodčí: Krenželok – Mrákava, Koliba.

Valašské Meziříčí: Krumpoch – L. Bacul, R. Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Matějný, Martiník, Mikel, Palík, Růčka, Tatarčík, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Vašut.

Hodonín: Peksa – Vrba, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Šindelář, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Beňa, Sajdl, Kuba, Barták, Hollý.