V jedenáctém kole předvedli Drtiči na zimním stadionu ve Frýdku – Místku neskutečný obrat, když ještě ve 39. minutě prohrávali 0:3. Nakonec si odvezli domů dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Stejný výsledek se zrodil ve Slezsku i v sobotu.

Hodonín přitom odjel do Frýdku bez sedmi stabilních hráčů. Kromě reprezentantů Špoka, Korotvičky a Vaškovice postrádal kouč Číhal ještě zadáky Pokorného, Šindeláře a Komárka, doma zůstal i útočník Hoza a brankář Šurý.

„Měli jsme velký zásah do mužstva. Do Frýdku jsme jeli oslabeni, s patnácti hráči a s jedním juniorem. Zůstala nám pouze jedna stabilní pětka,“ uvedl asistent hodonínského kouče Arnošt Šifl.

Hostům se vstup do zápasu nevydařil. V osmé minutě poslal domácí do vedení Jaroslav Kopáč. Jednadvacetiletý odchovanec Poruby by měl nahradit Jana Kolaříka. Největší ofenzivní zbraň Frýdku a druhý nejlepší střelec východní skupiny druhé ligy odešel na hostování do Přerova.

Drtiči se na ledě dvanáctého týmu dlouho trápili. Domácí několikrát podržel bývalý brankář SHK Láníček. „. Nemohli jsme se dostat do zápasu, špatně jsme bruslili, vázla nám kombinace. Prostě to nebylo ono,“ řekl Šifl.

Hodonínu pomohla až dvojnásobná přesilovka, kterou dokázali hosté po půlminutě využít. Po Flamíkově přihrávce propálil ve 34. minutě frýdecko-místeckého brankáře Rehuš.

Obrat zařídil o čtyři minuty později Kuba, který se trefil ve vlastním oslabení. Mladý bojovník zaznamenal po návratu do sestavy už sedmý bod.
Hodonín držel těsné vedení až do 43. minuty, kdy se podruhé v utkání trefil Kopáč. Vedení na stranu Frýdku vrátil sedm minut před koncem utkání Ondřej Čára.

Drtiči se ale nevzdali a v závěru znovu srovnali. Trefil se Peš.

Hodonín zápas rozhodl v prodloužení, kdy nejprve přežil dvouminutové oslabení, aby na začátku čtyřiašedesáté minuty rozhodl o zisku bonusového druhého bodu obránce SHK Adam Beňa.

„V utkání už o nic nešlo, takže podle toho ten hokej taky vypadal. Moc hokejové krásy k vidění nebylo. Každopádně dva body bereme. Jsme rádi, že vítězná šňůra pokračuje,“ pravil Šifl.

Drtiči výhrou ve Frýdku-Místku prodloužili svou vítěznou sérii už na osm zápasů, z posledních jedenácti duelů vybojovali osmadvacet bodů.

Frýdek – Místek – SHK Hodonín 3:4 po prodloužení (1:0, 0:2, 2:1 – 0:1)
Branky: 8. Kopáč (Sluštík J.), 43. Kopáč, 53. Čára (Sluštík O., Kotásek) – 34. Rehuš (Salajka, Flamík), 38. Kuba (Beňa), 57. Peš (Jurásek, Rehuš), 64. Beňa (Jurásek, Peš). Rozhodčí: Schmejkal – Vengřín, Záviský. Vyloučení: 4:6, navíc Peš (Hodonín) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 247. Střely na branku: 35:40.
Frýdek-Místek: Láníček (Vašíček) – Flamík, Sajaljka, Beňa, Miklík, Podešva – Peš, Jurásek, Rehuš – Hollý, Barták, Sajdl – Průdek, Tomášek, Kuba – Pekar.
Hodonín: Peksa (Rajčák) – Miklík, Salajka, Beňa, Flamík, Podešva – Rehuš, Pekar, Jurásek, Tomášek, Peš, Sajdl, Kuba, Průdek, Barták, Hollý.