Hodonínští hokejisté dorazili svého soupeře ve třetí třetině, když se z otočky prosadil Jurásek a po něm vymetl růžek hostující branky Hoza.

Hodonínští hokejisté si zahráli třetí zápas v řadě na domácím ledě. Tentokrát měli v mlhavém oparu pomalejší rozjezd. Přesto mohli otevřít skóre právě oni. Své šance ale postupně zahazovali Barták, Peš i Jurásek. Přišel trest. V oslabení sledoval vyhozený puk obránce Jaško, který pohotově prostřelil Peksu. Ještě v závěru úvodního dějství mohl vyrovnat Vlk, ale Púš vymrštil beton a udržel si neprůstřelnost. „Rozjezd nám trochu trvá. Hra v útočném pásmu je taková kudrlinková. Chce to jednodušší zakončení,“ radil svým svěřencům hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Do druhé dvacetiminutovky hodonínský kouč promíchal útoky. „Braňo Rehuš měl problémy se svalovým přitahovačem a Martinovi Hollému bylo špatně. Tři pětky máme, takže příležitost dostali také další,“ řekl Číhal.

Hráčům Nových Zámků začali pod tlakem Drtičů ubývat síly. Vrba ještě Púše neprostřelil, ale ve 28. minutě se domácí konečně mohli radovat. Popolanský našel své bývalé dvojče z brněnské Komety – Brzobohatého, a ten rozvlnil síť hostující branky. „Měl jsem to velice jednoduché, když mi přihrál Popo a dával jsem puk do prázdné,“ popsal první trefu v oranžovomodrém Michal Brzobohatý.

Nové Zámky držely vyrovnaný stav jen díky skvělému Púšovi, který vychytal jak Peše, tak Hozu. Až v závěru druhé dvacetiminutovky si v přesilovce vybruslil zpoza brankoviště Brzobohatý a zasunul puk pod betony slovenského gólmana. „Dělali jsme trochu chyby v obraně. Máme mladé mužstvo. Náš gólman chytal po dlouhodobém zranění teprve druhý zápas a v rozhodujících okamžicích nás podržel,“ smekl trenér Nových Zámků Jindřich Novotný.

Ve třetí části se puk pohyboval většinou pod mlhavým oparem v obranném pásmu hostů. Na 3:1 tak mohl zvýšit z otočky Jurásek. A po dvou pohledných akcích, které neúspěšně zakončoval Barták, se prosadil nádhernou ranou Hoza. Celý stadion slyšel jenom cinknutí puku o tyčku, když mizel v horním růžku hostující branky. „Do padesáté minuty byl zápas vyrovnaný, pak se trošku projevila kondiční stránka. Jsme totiž na ledě o dva týdny kratší dobu než Hodonín,“ připomněl Novotný.

Novým Zámkům se podařilo nejen zkorigovat výsledek zásluhou úspěšného Dubcova blafáku. Ale v závěrečné půlminutě se dokonce pokusily o power play. Do šance se ale už nedostaly. „Třetí třetina byla dobrá, takže jsem nakonec spokojený. Do zápasů se jde z plného tréninku, neberou se ohledy na počasí, i když teplotní rozdíly jsou nyní pro organismus hráčů náročné,“ uvedl Číhal.

Hosté ani na třetí pokus nedokázali v přípravě zvítězit. „Jsme rádi, že jsme tady mohli hrát. Soupeř nás prověřil po všech stránkách. Nyní bojujeme o prvoligovou licenci. Pokud se nám ji nepodaří odkoupit, tak budeme hrát maďarskou ligu,“ shrnul Novotný, který je u týmu třetí měsíc. Předtím trénoval Zvolen, Banskou Bystrici, Piešťany a dvanáct let působil v trenčínské Dukle.

Drtiči čeká další přípravný zápas už ve čtvrtek, když nastoupí na ledě brněnské Techniky. „Je to zarputilý soupeř, ale bude to jen přípravný zápas. Důležitý bude až ten další, který hrajeme doma,“ dodal lodivod Drtičů.

Hodonín – Nové Zámky 4:2

Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1.

Branky (nahrávky): 27. Brzobohatý (Popolanský, Salajka), 38. Brzobohatý (Popolanský, Hoza), 48. Jurásek (Hoza), 54. Hoza – 18. Jaško (Huňady), 56. Dubec (Dobrý).

Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:18. Diváci: 521.

Hodonín: Peksa – Pokorný, Komárek, Vozdecký, Vlka, Miklík, Salajka, Svoboda – Peš, Jurásek, Rehuš – Brzobohatý, Hollý, Barták – Hoza, Popolanský, Špok – Průdek, Fiedler, Vrba.

Nové Zámky: Púš (Švajda) – Baron, Štefaník, Laco, Kečkéš, Jaško, Zošiak, Šilhavík, Krištof, Tarnóczy, Bednárik, Dubec, Pavlovič, Brveník, Matyi, Huňady, Uhlík, Dékany, Dobrý, Kalina.