Drtiči doma nastoupí proti soupeři, se kterým mají zápornou bilanci. Ze sedmi utkání základní části dokázali vyhrát pouze dvakrát.

Hodonín vedený někdejší brankářskou hvězdou Romanem Čechmánkem se však odmítá dívat na statistiky. Chce vyhrát. Cílem je finále. „Kvůli play-off se hraje hokej, je to vrchol sezony. Pro hráče je to odměna. Každý tým se do těchto bojů těší. Mužstvo celou sezonu tvrdě dře, aby se dobře umístilo a pak dostalo vyhovujícího soupeře,“ řekl Čechmánek.

Hodonínští hokejisté měli na rozdíl od středečního soka zápasové volno. Půjde o výhodu? „Taktiku do bojů play-off měnit nebudeme. Dosavadní způsob hry nám vychází. Tréninky se přes volno zintenzivnily, neboť je potřeba ještě nahnat fyzičku. Pauzu jsem chtěl skloubit s tréninky v tempu, ale zároveň, aby hráči i regenerovali. Poslední dny před play-off se budeme věnovat spíše technickým věcem,“ pokračoval Čechmánek.

Obava z Draků by měla být na místě, avšak lodivod Čechmánek se tohoto soupeře z Olomoucka neobává, i když právě s ním pětkrát prohráli. Přiznal však, že utkání nebudou lehká. „Šumperk na nás uměl zahrát hlavně v jejich domácím prostředí, kde tomu pomohli i rozhodčí. Naopak u nás jsme ho dokázali porazit. Série bude obtížná. Bude vyrovnaná, neboť nám Draci celou dobu šlapali na paty. Nenechali nás jediný zápas vydechnout,“ dodal kouč.

Série se hraje na tři vítězné zápasy a Hodonín má výhodu, že začíná v domácím prostředí. „Vždycky je lepší začít vítězstvím. Tým se trochu uklidní. Půjdeme do prvního klání s cílem vyhrát,“ je odhodlaný Čechmánek.

Těsně před branou play-off se s týmem rozloučil gólman Adam Štěpanovský. Do sledu duelů v play-off jdou Drtiči pouze se dvěma brankáři. Jinak bude mužstvo kompletní. „Hráči, kteří byli zranění, už naskočili do tréninků. Zatím se zapracovávají pomalu, neboť každé zranění či nemoc odebírá sílu. Play-off bude hodně náročné, takže na led by se měli dostat všichni. Brankářskou jedničku vybranou nemáme. Připraveni jsou Kotvan s Halodou. Oni vědí, kdy a kde budou chytat,“ odmítal Čechmánek prozradit, na koho v klíčové části sezony ukáže.

Na sérii play-off se těší i mladý útočník Matěj Charvát. Ten za osmatřicet zápasů v dresu Drtičů nasbíral devatenáct kanadských bodů za sedm gólů a dvanáct asistencí. „V šatně před ostrými boji vládne dobrá nálada. Platí to i pro tréninky, ačkoliv nasazení je vysoké. Na play-off se těšíme, je to odměna za tu celou odehranou sezonu. Do semifinále jsme dostali Šumperk. Na něj nám to moc nešlo, ale play-off je zcela jiné, a série začíná od nuly, a pro výhru uděláme maximum,“ sdělil Charvát.