Středeční derby hokejových Jestřábů na ledě Uničova bylo, pro mnohé možná překvapivě, naprosto jednoznačnou záležitostí. Radost z jasného vítězství však Prostějovu kazí fakt, že přímý konkurent v boji o předkolo play–off, hokejisté Žďáru nad Sázavou, dokázali zvítězit na ledě Nového Jičína 5:3.

Pokud tedy chce Prostějov pomýšlet na účast ve vyřazovacích bojích, musí doma s Hodonínem získat víc bodů než Žďár s Uničovem. Rovnost bodů by znamenala postup Žďáru, protože při konečném účtování rozhoduje vzájemný zápas.

Drtiči mají díky povedenému závěru nadstavbové části jisté třetí místo. „My půjdeme do utkání s tím, abychom ho se ctí odehráli a aby se nám nikdo nezranil. My známe Prostějov, víme, jaký je,“ řekl hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Ten má z utkání trochu obavy. A má i důvod. Poslední zápas těchto soupeřů se na hodonínském ledě neskutečně zvrhl. Prostějov utkání vůbec nezvládl a jeho hráči slibovali v útrobách stadionu odvetu.

Nezvažoval zkušený stratég to, že by dal klíčovým hráčům volno? „Určitě jsem o tom uvažoval. Bohužel je nás patnáct. Junioři totiž hrají kvalifikaci o první ligu a my jim chceme pomoci postoupit,“ upřesnil Číhal, který se bude muset v sobotu obejít bez Jakuba Rapanta, Hučka, Surového a Průdka. Tuto čtveřici čekají o víkendu dva kvalifikační zápasy o první ligu.

Zápas v Prostějově začíná dnes v 17.00.

Více o posledním zápasu s Prostějovem: Drtiči si i přes ostrý závěr poradili s Prostějovem

Autor: Libor Kopl