Cesta Drtičů za dalšími třemi body však byla hodně spletitá. Slovácký celek se sice brzy dostal do dvougólového trháku, ale celek z Vysočiny dokázal náskok v prostřední části během pěti minut srovnat. Hodonín sice dokázal ve druhé třetině bojovnému soupeři znovu odskočit, ale Budějovice v závěrečné části opět srovnaly.

Rozhodnutí nakonec padlo v závěrečných třech minutách, kdy nejprve hostujícího brankáře Bošku překonal Sajdl a na konečných 6:4 upravil střelou do odkryté klece Kříž.

„Pokud takto budeme hrát i nadále, tak v listopadu skončím na áru," vtipkoval po utkání kouč SHK Jiří Rech. Tomu se znovu nelíbila především defenzivní činnost.

Drtiči se ani proti Moravským Budějovicím nevyvarovali hloupých chyb a zbytečných faulů. „Pokud by se hrálo bez chyb, tak všechny zápasy skončí bez branek. Je ale pravda, že dostáváme spoustu branek. Abychom vyhráli, musíme dát pět branek. Musíme začít hrát víc od obrany," řekl Rech.

Hodonín přitom vstoupil do sobotního střetnutí skvěle. V 5. minutě poslal favorita do vedení Lukáš Popela, který prokázal po Sajdlově ráně nejlepší přehled o situaci na brankovišti a přesnou ranou pod horní tyč poslal slovácký celek do vedení.

Drtiči dokázali o minutu později proměnit i druhou početní výhodu. Po další Sajdlově přihrávce skóroval Špok. „Za stavu 2:0 nám chyběl k definitivnímu uklidnění třetí gól. Bylo jen otázkou času, kdy to tam padne," uved domácí lodivod.

Moravské Budějovice ovšem všechny ošemetné situace před vlastní brankou přečkaly a na začátku prostřední části v rozmezí čtyřiceti vteřin dvakrát inkasovali. Kontaktní gól vstřelil po Bartákově přihrávce Lukáš Dostál, vyrovnání zařídil Martin Janský, který využil kolapsu hodonínské obrany a zblízka prostřelil brankáře Baruse.

Drtiči ale dokázali nováčkovi soutěže ještě v prostřední části dvěma brankami znovu odskočit. Třetí gól Hodonína vstřelil v další dobře sehrané přesilovce Sajdl. Čtvrtý úder zasadil celku z Vysočiny Špok. Ten se trefil opět při hře pět na čtyři. „Zápas rozhodly přesilové hry," řekl Rech. Měl pravdu.

Žihadla, jak se týmu z Moravských Budějovic přezdívá, se však dokázala do zápasu vrátit. Na 3:4 snížil ve 42. minutě Marek Kundela, následně po třetí Bartákově asistenci vyrovnal Jan Bula.

Hodonínu se v závěrečné části příliš nedařilo. Vysvobození přinesla až parádní souhra Špoka s Křížem. Na konci nádherné akci byl dorážející Sajdl. Hostující gólman Boška byl proti této kombinaci absolutně bez šance.

„Při hře pět na pět jsme dali pouze jeden gól, a ten stál za to. Je dobře, že jsme to uhráli," oddechl si Rech.

Výhru Hodonína stvrdil Pavel Kříž, který v čase 59:59 dopravil puk do opuštěné klece. Budějovicím závěrečná hra bez brankáře nepomohla. Na Slovácku přišel nováček soutěže o neporazitelnost i první příčku.

„Jenda chyba ve hře pět na pět v našem obranném pásmu, kdy nás soupeř vyšachoval, nás připravila o body," posteskl si po utkání hostující lodivod Rudolf Cakl, který nebyl spokojený především s výkonem sudího Obadala. „Nechci se bavit o rozhodčím, ale do osmapadesáté minuty jsme dostali všechny branky v oslabení. Ve hře pět na pět jsme drželi se soupeřem krok a hráli dobře. Nechci, aby to vyznělo, že rozhodčí domácím připískával nebo řídil utkání tendenčně, někdy by si ale arbitři měli uvědomit, že my jsme taky jenom lidé. Že máme své zaměstnání a rodiny. Chyby rozhodčích nás mohou stát i živobytí. Sudí by měli ve druhé lize, kde většina kluků hraje hokej pro zábavu, pískat fair play," pronesl Cakl.

Jeho protějšek se nechtěl k sudím příliš vyjadřovat. „Hostující tým si vždy myslí, že rozhodčí domácím připískávají. Sudí nám ale nenadržovali. Podle mě nějaké ještě nějaké háčky a malé sekery přehlédl. Jinak je hodnotit nechci," řekl hodonínský trenér.

Moravské Budějovice ale zanechaly na Slovácku sympatický dojem. Poslednímu vítězi skupiny Střed byly důstojným soupeřem. „Pokud jsme schopní hrát i s Hodonínem vyrovnanou partii, nemáme se čeho bát," řekl kouč nováčka.

Moravské Budějovice zaznamenaly první porážku až třetím kole. „Mým přáním bylo mít po třech kolech devět bodů, což se nám sice nepodařilo, ale také k tomu nebylo daleko," pravil Cakl.

Ten chce hrát se svým týmem v horní polovině tabulky. „Chceme prožít klidnou sezonu. Jako nováček nemůžeme mít žádné přehnané cíle," dodal hostující trenér.

2. liga skupina Střed, 3. kolo –

SHK Hodonín – HC Moravské Budějovice 2005 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Branky: 5. Popela (Sajdl, Kříž), 6. Špok (Sajdl, Pokorný), 30. Sajdl (Pokorný, Kříž), 39. Špok (Kříž), 59. Sajdl (Špok, Kříž), 60. Kříž (Pokorný) – 25. Bula (Zahradník, Novák), 25. Janský (Kovalský, Barták), 42. Kundela (Dostál, Sobotka), 46. Bula (Barták).

Rozhodčí: Obadal – Švarc, Velinský. Vyloučení: 9:8, navíc Křenek (Moravské Budějovice) 10 minut. Využití: 4:2.

Diváci: 962. Střely na branku: 31:32.

Hodonín: Barus (Zavadil) – Popela, pokorný, Kulyk, Skočovský, Randa, Hanus, Oško – Sajdl, Kříž, Špok – Stejskal, Peš, Červenka – Medřický, Kučera, Kuba – Pekárek, Zábranský, Fiedler.

Moravské Budějovice: Boška (Kousal) – Sechovec, Novák, Kún, Prkna, Peroutka, Vlašin, Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Janský, Kundela, Dostal, Sobotka, Prokš, Kadlec.