Jeho Prostějov držel s favoritem krok pouze dvě třetiny. V závěrečné části pak rozjetí Drtiči spustili kanonádu, neoblíbeného soka potupili sedmi góly.

A všechny padly v početní výhodě! Vyhrané buly, přesná přihrávka, tvrdá střela a gól. Takhle jednoduchá rovnice v sobotu platila. „Určitě si k přesilovkám vždy v kabině něco řekneme, ale na tom ledě je to okamžik. Buď to vyjde, nebo ne. Proti Prostějovu nám to díkybohu vyšlo. Téměř každou jsme dokázali využít,“ liboval si Zdeněk Jurásek. Hrdina zápasu se proti Prostějovu blýskl hattrickem. Dařilo se i dalším parťákům z první formace. Obránce Salajka se trefil dvakrát, čtyři asistence pak zaznamenal Petr Peš.

„Dneska jsem dal tři góly já, minule zase Ľubo Vaškovič. Hlavně že nám to tam padá,“ řekl Jurásek, který bude muset přinést do kabiny tradiční basu piv. „Asi jo, vypadá to na ni,“ culil se.

Dvě třetiny zápasu to ale na exhibici nevypadalo. Jestřábi domácí tým důraznou hrou dlouho trápili. „Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas. Závěr se nám vůbec nepovedl, je to škoda,“ posteskl si prostějovský Martin Stejskal.

Hanáci opět doplatili v Hodoníně na nedisciplinovanost. Kdyby se vyvarovali zbytečných, někdy až naivních faulů, mohli pomýšlet na úspěch. „Při hře pět na pět hrajeme dobře, soupeře nepouštíme do šancí. Ale v oslabení hodně inkasujeme,“ přiznal pětadvacetiletý útočník.

„Prostějov hrál první třetinu výborně, trenér Kosík je na nás zřejmě perfektně připravil,“ přitakal Jurásek.

Hostující brankář Sedlář poprvé inkasoval až ve 28. minutě. Po přihrávce Peše skóroval Salajka. V závěru prostřední části přidal druhý gól Jurásek. A když v úvodu třetí třetiny přidal Salajka třetí gól, bylo po zápase.

Zbytečné fauly, mnohdy nevybíravé zákroky a diskuze s rozhodčím připravily Jestřáby o důstojný konec. „Připravovali jsme se na to. Za stavu 2:0 jsme věděli, že se bude soupeř snažit něco vyprovokovat. Prostějov byl vylučovaný, my jsme z toho dávali branky,“ uvedl Jurásek.

Závěr zápasu připomínal na ledě i v hledišti spíše vojenské manévry.

Ostrými pálili ale pouze Drtiči. „Vnímáme, co se děje na tribunách. Určitě nás to nenechává chladnými. Vyhecované zápasy pak rozhodují maličkosti,“ krčil rameny Stejskal.

Ze souboje bývalých zlínských brankářů vyšel jednoznačně lépe Petr Tuček, který zneškodnil všechny střely soupeře a připsal si druhé čisté konto v barvách Hodonína.

Drtiči vyhráli poosmé v řadě, prostějovské Jestřáby porazili i napočtvrté. „Chceme postoupit i z osmého místa. Věříme, že ve vyřazovacích bojích bychom došli daleko,“ dodal nejlepší hráč hostí.

SHK Hodonín – Prostějov 7:0 (0:0, 2:0, 5:0)

Branky: 28. Salajka (Peš), 37. Jurásek (Peš), 45. Salajka (Vrba), 49. Jurásek (Peš), 51. Hollý (Šimeček), 52. Vaškovič (Pokorný, Haring), 54. Jurásek (Salajka, Peš)
Rozhodčí: Pokorný – Doležálek, Pospíšil.
Diváci: 1750

Hodonín: Tuček (Šrámek) – Flamík, Salajka, Pokorný, Podešva, Salajka, Klimeš, Šimeček, J. Rapant – Peš, Jurásek,Vrba – Haring, Korotvička, Vaškovič – Kuba, Hollý, Špok – Průdek, Kučera.
Prostějov: Sedlář (Musil) – Zientek, Hajas, Paška, Fojtík, Kolibár, Doseděl, Jedlička – Duba, Stejskal, Brynecký, Matějka, Piecha, Smejkal, Zábranský, Piluša, Bordowski, Berčák, Bašnár, Noga.