Hodonínští hokejisté zvládli i druhý letošní domácí mistrovský duel. Drtiči si po Opavě poradili také se Žďárem nad Sázavou, rozjetého soupeře z Vysočiny ve 4. kole východní skupiny druhé ligy přehráli 5:3 a v neúplné druholigové tabulce se na něj bodově dotáhli. Slovácký celek sfoukl Plameny čtyřmi brankami v úvodní části, zbytek utkání v poklidu kontroloval, dva góly inkasoval až v závěrečné třetině. Za Drtiče dvakrát skórovali Komínek s Hložánkem, jednou se trefil Janás.

SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou 5:3 (4:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Komínek (Romančík), 12. Janás (Balán), 16. Komínek (Hložánek, Romančík), 20. Hložánek (Komínek, Jirásek), 33. Hložánek (Romančík, Komínek) – 29. Štola (Čermák, Adam), 41. Zedek (Bureš, Gregar), 60. Čermák (Adam, Kovářů). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 511.

SHK Hodonín: Javůrek (Polášek) – Koubek, Sedlaček, Miklík, Kruckovyč, Jirásek, Fišera, Vosátko – Balán, Romančík, Krejčí, Lekeš, Komínek, Dufek, Havlát, Charvát, Leška, Hložánek, Medek, Janás, Škvrně.

„Nastoupili jsme proti mužstvu, které v úvodu sezony doma dvakrát po sobě vyhrálo, měli jsme se tedy na pozoru. První třetina nám ale neskutečně vyšla a vlastně nakonec rozhodla celé utkání. Byli jsme jednoznačně lepším týmem. Příště si ale musíme dávat pozor a hrát naplno celých šedesát minut," uvedl trenér Tibor Janás.