Před měsícem si hokejisté Frýdku po skvělém výkonu exhodonínského gólmana Láníčka odvezli z Teza arény nečekané vítězství 5:3. Tentokrát tolik štěstí neměli. Se sedmi juniory v sestavě se po většinu utkání jen bránili. „Přijeli jsme s hodně mladými kluky. Čekali jsme, že to bude těžké, protože Hodonín hraje doma dobře,“ předesílal hostující kouč Michal Piskoř.

Jako první ohrozili brankáře hosté Kotáskem. Ale první se branky radovali domácí. Rehuš v signalizovaném vyloučení ideálně našel Juráska, který svoji devatenáctou brankou poslal Drtiče do vedení. Druhou branku připravil Hoza, když nedokázal propasírovat puk za nejistého Polonyie, tak přihrál Salajkovi, který podruhé rozvlnil frýdeckou síť. „Do zápasu jsme vstoupili trochu rozpačitějc. Ale dlouho to netrvalo a začali jsme tam sázet góly,“ popsal hodonínský rozjezd trenér Svatopluk Číhal.

Na třetí puk za hostujícím gólmanem čekala tisícovka diváků až do 17. minuty. To našel Vaškovič osamoceného Bartáka, který se trefil přímo mezi Polonyiho betony. Frýdek byl v závěru první třetiny zralý na ručník. Na 4:0 zvyšoval opět po Hozově přihrávce Salajka. „Dát dva góly se mi podařilo naposledy minulou sezonu, a to s Prostějovem a v Břeclavi. Michal mi to dvakrát pěkně nahrál, musím ho pochválit,“ uznal sedmadvacetile­tý bek.

Do druhé dvacetiminutovky poslal hostující trenér Piskoř nemocného Láníčka. „Michal měl chřipku a byl pod léky. Včera byl teprve poprvé na tréninku. Takže začal Dalibor Polonyi,“ vysvětlil Piskoř.

A ten hned Salajkovi překazil hattrick. Čisté konto udržel až do 32. minuty. To Rehuš nabil rozjetému Pešovi, který zvýšil na 5:0. O chvíli později se trefil i domácí kapitán, kterému naservíroval gólovou přihrávku Korotvička. „Pro naše mladé kluky to byla,“ podotkl frýdecký kouč.

Hodonínský brankostroj zastavil ve třetí třetině rozhodčí, který poslal domácí hned čtyřikrát do čtyřech. A nejen ten, ale břevno frýdecké branky. Dvě Flamíkovy gólové střely se odrazily od horní tyčky zpátky do hřiště. „Jsem spokojený předvedenou hrou a týmovým výkonem. Všichni jsme si s chutí zahráli,“ usmíval se lodivod Hodonína.

Na sedmou branku si tak fanoušci počkali až do 56. minuty. To nejlepší hodonínský nahravač Vaškovič připravil gólovou pozici pro Korotvičku, který uzavřel skóre na 7:0. „Jsem spokojený. Dva zápasy s jedním inkasovaným gólmen. To snad ani nepamatujeme. Skóre 10:1,“ dodal Číhal.

I díky výhře Valašského Meziříčí nad Opavou postoupili Drtiči na sedmou příčku. V sobotu Hodonínští hostí právě valašskomeziříč­ské Bobry.

Hodonín – Frýdek-Místek 7:0
Třetiny: 4:0, 2:0, 1:0
Branky (nahrávky): 7. Jurásek (Rehuš, Peš), 12. Salajka (Hoza), 17. Barták (Vaškovič), 18. Salajka (Hoza, Rehuš), 32. Peš (Rehuš, Jurásek), 34. Pokorný (Korotvička), 56. Korotvička (Vaškovič)
Diváci: 1024
Hodonín: Peksa – Salajka, Flamík, Komárek, Pokorný, Beňa, Šindelár – Rehuš, Jurásek, Peš – Barták, Korotvička, Vaškovič – Zelinka, Hoza, Tomášek.
Frýdek-Místek: Polonyi (21. Láníček) – Rozum, Mintěl, Golasovský, Kocurek, Matysz, Matzke, Kotásek, Mičulka, Kudláček, Fiala, Dohnal, Častečka, Sluštík, Kopáč, Kraft, Bartek.