Za Drtiče skórovala hned trojice ruských hokejistů. Kromě Igora Loginovského se prosadili také Alexej Lučnikov a Kirill Kononenko, který přišli do Hodonína na zkoušku. „Vybrali jsme si pouze jednoho z nich, který tu s námi bude do příštího týdne. Uvidíme, co nám ukáže v dalších zápasech," prozradil krátce po utkání domácí trenér Stanislav Beťko.

Kouč SHK zatím není spokojený s defenzivou, a tak vedení klubu dál hledá především zadáky. „Kádr se stále ještě formuje. Víme, že máme slabiny v obranné fázi. V této chvíli bohužel na českém trhu moc volných obránců není, takže se poohlížíme hlavně v zahraničí. Na zkoušku by měli ještě přijít tři slovenští zadáci a ještě jeden ruský obránce," uvedl Beťko.

Problémy naopak nemá v brankovišti. „Gólmany se nám jeví velmi dobře," řekl hodonínský trenér, který v posledním duelu prostřídal zlínského Halodu s Rusem Kukinem.

Přetlak je i mezi útočníky. Pouze z tribuny sledovali utkání s běloruskou dvacítkou Kučera, Charvát nebo Černohous, volno dostali i Zháňal s Průdkem. „Útočnou fázi taky dáme dohromady. Když to přeženu, tak útočníků máme na dva týmy, takže v každém zápase dostávají prostor jiní hráči," upozornil Beťko.

Sestavu chce stabilizovat až na konci srpna. „Po příštím týdnu to rozsekneme. Chceme mít kvalitní tým, aby sezona byla dobrá," říká trenér Drtičů.

Druholigový tým proti mladému soupeři brzy ujal vedení. Už na začátku čtvrté minuty se ujala šikovná teč Polesného střely, do které nastavil svoji hůl Erik Hložánek a bylo to 1:0. Vzápětí mohl navýšit vedení slováckého celku Janás, ale gólman Osipkov byl tentokrát na místě.

Další nebezpečné akce úvodní dvacetiminutovka nenabídla. Po obrátce o sobě daly vědět především ruské akvizice v hodonínském dresu. Nejprve se mezi střelce zapsal Alexei Luchnikov, jehož ke skórování vyzval Flora.

Vzápětí se však prosadili i mladí hokejisté z Běloruska. Na 2:1 snížil Denis Zaychik. Dvoubrankové vedení si ale Jihomoravané vzali okamžitě zpět. Kombinaci druhé útočné formace Drtičů přesnou ranou zakončil Kirill Kononenko.

Po obdržené brance si hostující střídačka vzala oddechový čas. Oba celky navíc krátké pauzy využily k prostřídání brankářů. Osipkova nahradil Verbitskij, na druhé straně Halodu vystřídal Kukin.

Nováček mezi třemi hodonínskými tyčemi udržel čisté konto jen pět minut. Aktivitu Bělorusů korunoval druhou přesnou trefou Andrey Belevich a bylo to zase jen o gól. Střelecké manévry dál pokračovaly. Do statistik se zapsal i třetí z Rusů na soupisce SHK, Igor Loginovsky. Ten v závěru prostřední části využil přesilovou hru.

Svěřenci trenéra Faykova v poslední třetině přidali na obrátkách. Velkou příležitost nejprve neproměnil Zaychik a chvíli po něm neuspěl ani Pichuk. Následně spálil šanci Orlovsky. Kontaktní gól přišel až osm minut před koncem. Velký nápor ukončil Anton Grishanov.

Zatímco proti brněnské Technice hodonínští hokejisté těsný náskok v hektickém závěru neudrželi, ve středu si vedení 4:3 pohlídali a připsali si první výhru v letní přípravě. „Odehráli jsme druhý zápas ve dvou dnech. Čekali jsme, že mladí Bělorusové budou mít výborný pohyb, o čemž jsme se také dostatečně přesvědčili. Jsme moc rádi, že jsme tento zápas zvládli, i když musíme přiznat, že ve druhé polovině zápasu nám už trochu docházely síly. Soupeř přidal na intenzitě a my jsme s tím zejména v defenzivní fázi měli velké problémy. Nicméně jsme moc rádi, že jsme ve třetím utkání konečně dokázali zvítězit," prohlásil Beťko.

Odveta se hraje ve středu 24. srpna ve 13.30.

SHK Hodonín – Bělorusko U20 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Branky: 4. Hložánek (Polesný, Peš), 27. Luchikov (Flora), 30. Kononenko (Flora), 40. Loginovsky (Černohous) – 29. Zajčik (Belevič), 35. Belevič (Astankov), 52. Grišanov (Martinuk). Rozhodčí: Čech – Reich, Skopal. Vyloučení: 6:5, navíc Jurča (Hodonín) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 225. Střely na branku: 24:33.

Hodonín: Haloda (31. Kukin) – Miklík, Sedláček, Loginovsky, Polesný, Pokorný, Talán, Maršálek – Hložánek, Peš, Tomi – Jurča, Kuba, Janás – Kononenko, Lučnikov, Flora – Garčic, Venclík, Vrána. Trenér: Stanislav Beťko.

Bělorusko U20: Osipkov (31. Verbitsky) – Vorobey, Timoshenko, Shikut, Sushko, Tabolin, Borisov, Grishanov, Martinuk- Zaychik, Belevich, Astankov, Kutsyr, Farafontov, Drozdov, Litvinov, Sharangovich, Ivanovsky, Orlovsky, Pishuk, Nikolaev, Tochilkin, Savinov. Trenér: Yriy Faykov.