„Jsme rádi, že jsme doma konečně získali tři body a že jsme s velmi těžkým soupeřem vyhráli,“ oddechl si po třetím domácím zápase kouč Hodonína Svatopluk Kosík.

Drtiči dokázali navázat na vysoké vítězství s Frýdku – Místku a po velmi bojovném výkonu porazit houževnatý Přerov. Výhra se ale nerodila lehce. Už v první minutě zapomněla domácí obrana na Koláře, který v úvodní šanci zápasu selhal.

Pak se hrálo ve svižném tempu dlouho bez přerušení. Až na konci 11. minuty využil Martin Hollý první přesilovku Hodonína. Hosté odpověděli rovněž v početní výhodě. Přihrávku Osiny zužitkoval Hanák.

Drtiči se proti dobře bránícímu Přerovu dlouho střelecky trápil. Šance Šťastného a Hozy zmařil dobře chytající Tihlář.

Domácí zápas rozhodli v rozmezí dvou minut. V polovině zápasu vystihl Korotvička nepřesnou rozehrávku hostí a přesnou ranou mezi betony překonal Tihláře.

O dvě minuty později pojistil vedení Hodonína obránce Komárek, který parádně využil spolupráce Peše s Juráskem.

„Domácí hráli velmi dobře. V zápase jsme měli několik hluchých míst, kdy jsme byli pod tlakem. Paradoxně jsme dostali dva laciné góly v době, kdy to bylo oboustranně vyrovnané. Šance jsme si také vytvořili, ale na rozdíl od domácích jsme je nedokázali proměnit. A pokud chceme v takovém zápase pomýšlet na bodový zisk, tak se musí podobné příležitosti proměňovat,“ uvedl hostující kouč Lubomír Oslizlo.

Domácí mohli dvoubrankový náskok několikrát pojistit, ale šance Juráska, Haringa a Vaškoviče zůstaly nevyužity. Naopak Zubři mohli zápas v závěru zdramatizovat, ale domácí dvě oslabení i díky pozornému Holešovi přežili bez gólové úhony.

„V závěru jsme domácí dostali pod tlak, ale Ditrich trefil ležícího gólmana a v jasné šanci selhal i Kočara. Na druhou stranu si myslím, že jsme s posilněným Hodonínem dokázali sehrát vyrovnanou partii. Kdybychom dokázali proměnit šance, tak to mohlo být jiné. Kdyby remíza trvala delší dobu, Hodonín by znejistěl a výsledek by mohl být jiný,“ mínil Oslizlo.

„Bylo to velmi náročné utkání. Přerov má opravdu konsolidovanou obranu, přes kterou se těžko dostává. I tak jsme si ale vytvořili dost šancí na to, aby výsledek nemusel být tak těsný. Stále jsme chtěli vstřelit čtvrtý pojišťovací gól. Nakonec se nám ho vstřelit nepodařilo,“ pravil Kosík, který se musel obejít bez zraněného Špoka. Dres Hodonína navíc v letošní sezoně neoblékne útočník Michal Rapant. S jeho službami trenér ani vedení klubu nepočítají.

Naopak velkou radost měl po utkání Rapantův parťák Radim Šťastný, který kromě první domácí výhry může se spoluhráči oslavit i narození dcery Natálky.

SHK Hodonín – HC Zubr Přerov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky: 11. Hollý, 31. Korotvička (Pokorný), 33. Komárek (Jurásek, Peš) – 18. Hanák (Osina)

Rozhodčí: Čech – Klein, Mlčoch.

Hodonín: Holeš (Šurý) – Komárek, Podešva, Pokorný, Flamík, Šimeček, Salajka, J. Rapant – Peš, Jurásek, Vrba – Hrtús, Korotvička, Hoza – Haring, Hollý, Vaškovič – Šúrek, Kuba.

Přerov: Tihlář (Okáč) – Pala, Novák, Osina, Halouska, Staněk, Vlček, Pírek, Brázda – Ditrich, Kolář, Sprušil – Kotásek, Hanák, Kočara – Menšík, Kohút, Žibrita – Kupec, Kundrátek, Sedlář.