I druhé měření sil vyznělo na hřišti v Nesytě jasně pro druholigové hokejisty, kteří na trávníku dominovali a mužům v černém uštědřili slušný debakl. Loni skončil zápas 9:3, čtvrteční duel pak přinesl ještě vyšší rozdíl ve skóre. Drtiči se prosadili hned osmkrát. O jediný úspěch sudích se postaral deset minut před koncem utkání iniciátor celé akce Ladislav Netopil, který bezpečně proměnil pokutový kop.

„Loni sudí dostali takovou dardu. Během roku ale moc nepotrénovali. Zdá se mi, že hrají hůř než loni,“ smál se hodonínský útočník Petr Peš. Rozhodčí brali porážku s nadhledem. „Nestydíme se za ni. Pro nás je prvořadá radost ze hry, zábava,“ pravil organizátor akce Ladislav Netopil. „Úroveň zápasu byla ale srovnatelná s loňským rokem. Je jasné, že hokejisté jsou v plném tréninku a my se s nimi nemůžeme rovnat. Klobouk dolů před jejich výkonem nimi. Fyzicky i herně byli jednoznačně lepší,“ doplnil.

Drtiči vstoupili do utkání aktivně, ale brankář rozhodčích Patrik Orság nebezpečným nájezdům dlouho odolával. Branky se hokejisté dočkali až v 15. minutě. Do černého zamířil Kuba. Pak zvýšil po hezké akci Peš, na poločasových 3:0 upravil Špok.

Sedmdesát diváků vidělo i po změně stran zajímavý fotbal s řadou pohledných akcí i brankových příležitostí. Na rozdíl čtyř branek zvyšoval Hoza, který o osm minut potvrdil, že to umí nejen s hokejkou na ledě, ale i v kopačkách na zeleném pažitu.

Pak přišly chvíle mladíka Šudomy. Ten dvěma brankami zvýšil náskok Drtičů už na 7:0. Kanonádu Drtičů ukončil v 82. minutě Průdek. Ještě předtím se z gólu radovali i rozhodčí. Hlavní arbitr exhibice Miroslav Bušek nařídil pokutový kop. A zkušený Netopil se s jedenácti metrů nemýlil. Gólman Šurý přišel o čisté konto deset minut před koncem.

„Bylo to na jedničku,“ uvedl Netopil. „Jsem rád, že máme s kluky možnost několikrát za rok pokecat. Těší mě, že to v Hodoníně funguje a že se nevraživost z ledu na trávníku ztratí. Sedneme si k pivu a řekneme si spoustu dalších věcí,“ pokračoval.

Hodonínští hokejisté si tak zpříjemnili letní tréninkový dril pohodovým fotbalovým zápasem. „Fotbal je na tréninku to nejlepší,“ říká se smíchem Peš, který letos zažívá se svými spoluhráči hodně netradiční přípravu. „Letos jsou nastavené podmínky tak, že příprava je individuální,“ připomíná novinku hodonínská čtyřicítka. " Loni trénoval celý kádr pohromadě, letos trénují domácí hráči s kluky, kteří třeba hrají hokejbal. Pro domácí kluky je ale dobře, že se vůbec scházíme. Běhání nám určitě prospěje," míní.

Hodonínští hokejisté si kopaček a míče užijí ještě o víkendu, kdy je naplánován přátelský zápas s fotbalisty Mikulčic. Vítěz okresního přeboru bude rozhodně těžším soupeřem než byla parta rozhodčích. „Vítěz poháru by nám měl ukázat, jak se hraje fotbal,“ říká Peš.

Hokejoví rozhodčí a TJ ASP Staropramen – SHK Hodonín 1:8 (0:3)

Branky: 80. Netopil z penalty – 46.a 54. Hoza, 65. a 74. Šudoma, 15. Kuba, 25. Peš, 34. Špok, 82. Průdek

Diváci: 70

SHK Hodonín: Šurý – Bauer, Hoza, Hubačka, Kuba, Matušek, Peš, Průdek, J. Rapant, M. Rapant, Salajka, Špok, Šudoma, Tóth, Vaškovič, Zelinka.