Vše podstatné se v Jindřichově Hradci odehrálo ve druhé třetině. Skóre otevřel Kupec, vyrovnání zařídil Špok. Vedení na stranu Vajgaru vrátil Matějka. Peš sice dokázal srovnat na 2:2, ale poslední slovo měli domácí. Vyrovnanou partii rozhodl únik Mazance, který přesnou ranou překonal bezmocného gólmana Zavadila.

„Nejsme kapela, nemůžeme vyhrávat věčně," bral porážku s nadhledem fanoušek Drtičů Tomáš Votava.

Hráči SHK sice netruchlili, ale nepovedené utkání je mrzelo. „Nebyl to moc vydařený zápas. Podali jsme takový nesoustředěný výkon. Asi jsme si mysleli, že se Hradec porazí sám. Je pravda, že soupeř vytěžil z minima maximum, ale i takové zápasy jsou," pronesl hostující útočník Petr Peš.

Ten na ledě Vajgaru vyfasoval dva desetiminutové tresty. „Pořádně jsme začali hrát až posledních deset minut, což je chyba. Podle mě to byl spíše remízový zápas. Snad se z n+ěj poučíme a spadneme trochu na zem," pravil Peš.

Vedoucí tým soutěže nastoupil na jihu Čech s Petrem Zavadilem v brance a bez centra prvního útoku Pavla Kříže. Domácí vedl asistent nově jmenovaného trenéra Koldy Luboš Voříšek.

„Dnes jsem byl poprvé na střídačce. Zdůraznili jsme hráčům věci, které chceme přenést do zápasu. Chci moc klukům poděkovat, jak se k tomu postavili. Na tréninku makali, dělali co jsme po nich chtěli a to se odrazilo i v utkání proti Hodonínu," pronesl na klubovém webu Luboš Voříšek, který dával sestavu dohromady společně s manažerem mládeže Jozefem Kohútem. „Hráči si uvědomili, že nebudeme přehrávat soupeře hokejovou krásou, ale bojovností. Musíme získat sebevědomí a pak se dostaví ten pravý hokej, kterým se všichni budeme bavit," přidal Voříšek.

Úvodní část ale žádný převratný hokej nepřinesla. Oba týmy spoléhaly v první třetině na obranu a za dvacet minut si pořádnou šanci vytvořily.

Vajgar poslal do vedení ve 24. minutě David Kupec, který za bezmocného Zavadila dorazil ránu Procházky. Drtiči odpověděli téměř okamžitě. Střela Martina Špoka nečekaně prošla až za Kubešova záda.

Ani Hodonín se však dlouho neradoval. V početní výhodě tečoval Maříkovu ránu mimo dosah Zavadila Filip Matějka.

I lídr soutěže dokázal skórovat v přesilovce. Sekerovo vyloučení potrestal ve 34. minutě Petr Peš. Přetahovanou nakonec ukončil v závěru prostřední části Josef Mazanec, který upaloval sám na Zavadila a svou ránu namířil přesně pod horní tyč hostující brány.

V poslední dvacetiminutovce sice vykázal hlavní sudí na trestnou lavici ještě pět hráčů, ale ani jeden z týmů nedokázal využít svých přesilovek. V samotném závěru se Drtiči vehementně snažili o vyrovnání.

Poslední dvě minuty dokonce odehráli bez brankáře, ale domácí těsné vítězství nakonec uhájili.

„Diváci viděli, že jsme zápas odmakali. Snažili jsme se do mančaftu vnést pozitivní impuls a výsledek se dostavil. Je třeba makat dál, hráčům jsme poděkovali a úloha nového trenéra je navázat na tenhle první krok. Už můžeme jenom stoupat," pravil Jozef Kohút.

2. liga skupina Střed, 14.kolo

Vajgar Jindřichův Hradec – SHK Hodonín 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Branky: 24. Kupec (Procházka), 28. Matějka (Mařík, Procházka), 38. Mazanec (Chmel, Tržil) – 25. Špok (Charvát), 34. Peš (Stejskal, Šťastný).

Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Dančišin. Vyloučení:5:5, navíc Peš (Hodonín) 2× 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 318. Střely na branku: 29:29.

Jindřichův Hradec: Kubeš – Procházka, Chmel, Tržil, Tupý, Maryška, Hastrman – Kocar, Kupec, Dvořák – Mazanec, Mařík, Sekera – Záhora, Turek, Matějka.

Hodonín: Zavadil – Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Miklík, Svoboda, Oško – Sajdl, Charvát, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Fiedler, Kučera, Kuba – Tomi, Smetana, Medřický.