„Po první třetině byl pro nás výsledek 0:0 lichotivý. Hodně nás podržel gólman. Musím říct, že po přestávce už to bylo excelentní. Trochu jsme museli změnit systém, protože naši hráči špatně napadali a odkrývali střední pásmo,“ hodnotil kouč Hodonína SvatoplukČíhal.

Do zápasu zasáhly inové posily modrooranžových. Obránci Ivičič sBřezinou a útočník Bártík. „Jsem spokojený se všema. Jen Ivičič při prvním střídání dostal koňára, takže stím bojoval celý zápas. Jsou to draví hráči a určitě nám pomůžou,“ říká hodonínský kormidelník. Abyl to právě novic Bártík, který si připsal premiérový bod, když asistoval Pešovi urozhodující trefy. Hostující trenér David Handl litoval zejména promárněných přesilovek a vlažného výkonu ve druhém dějství. „První gól nás hodně přibrzdil. Pak jsme dostali další dvě branky a přestali jsme hrát,“ smutnil kouč Novojičínských.

Pokusy jeho svěřenců úspěšně hatil ve skvělé formě chytající Pavel Maláč, který Drtiče podržel zejména vúvodu utkání. „Nulu proti nám jsme si ochutnali minule na Technice, takže jsme si to nyní užili my. Jsem rád iza Pavla, že střetnutí vychytal bez obdržené branky,“ podoktlČíhal.

Hodonín se díky tříbodovému zisku dotáhl vtabulce na svého soupeře a vboji oprvní příčku zaostává pouze vinou horšího skóre.(liv)

 

Hodonín– Nový Jičín 3:0

24.Peš (Bártík), 32.Sladký (Meixner), 35.Peš (Barták)

Hodonín: Maláč– Ivičič, Sladký, Březina, Šťastný, Ševela, Zapletal– Rapant, Meixner, Kočara– Barták, Peš, Matušek– Hoza, Bártík,Knebl

Nový Jičín: Šrámek– Slabý, Vašut, Andrýsek, Hrušovský, Gulda, Koloničný– Glabazňa, Toman, Sluštík– Uhlár, Škumát, Lhotský