Drtiči prohrávali na severu Moravy ještě tři minuty před koncem 1:2, ale po brankách Hozy a Flamíka zápas devatenáctého kola druhé ligy otočili a ve vyrovnané tabulce svého sobotního soupeře přeskočili.„Taková výhra vždycky zahřeje. Věřím, že nás to po zápasech se silnými týmy nakopne,“ přeje si asistent hodonínského kouče Arnošt Šifl.

Hodonínští trenéři se museli obejít bez Ľubomíra Vaškovice, který má po středečním zápase ruku v sádře. Hostům chyběl i důrazný útočník Michal Kuba. Číhal se Šiflem už postrádali brankáře Michala Láníčka, který u Drtičů nečekaně skončil. Láníček odchytal za SHK pouhé dva zápasy, v nichž inkasoval osm branek. Vedení hodonínského klubu se s ním tak rychle rozloučilo. „Na příchodu dalšího brankáře se pracuje. Mužstvo ale potřebuje posílit na více postech. Nehledáme pouze gólmana,“ řekl Šifl.

Do branky Hodonín tak putoval dvacetiletý Šurý. Tomu kryl záda o půl roku starší Rajčák. „Šurý chytal dobře,“ pochválil svěřence Šifl.Hosté ze Slovácka přečkali úvodní nápor domácích a v sedmé minutě udeřili.Flamíkovu střelu gólman Kozák pouze vyrazil a Beňa neměl s dorážkou problémy. Nový Jičín mohl v polovině úvodní části srovnat, ale dvojnásobnou přesilovku nevyužil.

„Byl to vyrovnaný zápas,“ pravil hodonínský asistent. „Nový Jičín hraje podobně jako Kroměříž nebo Šternberk takový nepříjemný důrazný hokej,“ doplnil.

V úvodu druhé části se museli Drtiči bránit po vyloučení Beni, ale hosté dvě minuty v oslabení s přehledem zvládli. Novojičínským se podařilo vyrovnat ve 27. minutě. Macháček odčaroval branku střeženou skvělým Šurým. Vez zbytku prostřední části si šance vytvořily oba týmy, ale skóre se do konce druhé třetiny nezměnilo. „Druhé třetiny nám v poslední době nešly, ale v sobotu to nebylo špatné,“ uvedl Šifl.

Zajímavý a rušný hokej byl v Novém Jičíně k vidění i v závěrečné části. Domácí poslal do vedení ve 48. minutě Andrýsek. Drtiči se ale nevzdali. Tři desítky věrných příznivců Hodonína nejprve potěšil tři minuty před koncem bojovník Hoza, osmačtyřicet vteřin před vypršením normální hrací doby skóroval Flamík, který prudkou střelou prostřelil Kozáka.

„Hokej se hraje šedesát minut a v závěru se nám podařilo vývoj zvrátit. Prostě jsme hráli naplno až do konce zápasu,“ řekl Šifl.

Závěr však byl ještě pořádně dramatický. Domácí lavička si ihned po inkasované brance vyžádala oddechový čas a trenér Kneblík poslal do pole šestici hráčů. Drama se vystupňovalo pětadvacet sekund před koncem, když byl vyloučen hostující kapitán Pokorný.Drtiči si v oslabení těsný náskok pohlídali a domů vezou velmi cenné tři body.

HC Gedos Nový Jičín – SHK Hodonín 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 27. Macháček (Skaloš, Horák), 48. Andrýsek (Uhlár) – 7. Beňa (Flamík, Rehuš), 57. Hoza (Penák, Korotvička), 60. Flamík (Peš). Rozhodčí: Mrkva – Koliba, Mrákava. Vyloučení: 4:5, navíc Peš (Hodonín) 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branky: 23:29.