Drtiči začali s letní přípravou. Trenérskému duu Číhal – Šifl se na prvním tréninku hlásilo šestnáct hráčů. Další dva jsou prozatím mimo vinou zranění. V kádru hodonínských hokejistů se už objevily i nové tváře. Asi nejvýraznější z nich je gólman Michal Holeš.

„Při fotbale se zranil Roman Barták a určité zdravotní problémy má i Petr Pokorný. Kromě nich jsme se sešli kompletní. Ve volnu někdo něco dělal a někdo ne, takže ten první týden je takový zapracovací,“ říká kouč Svatopluk Číhal. S týmem se na nový ročník začaly připravovat také nové posily. Gólmani Michal Holeš, Ondřej Hubačka, Michal Šurý, bek Jakub Rapant a útočníci Marko Hučko, Jaroslav Surový a Jaromír Vaněček. Kromě gólmanů jsou ostatní hráči zatím na zkoušce. „Hučko přichází z Bratislavy, Surový patří Skalici, ale přichází z prvoligové Senice. Vaněček je z Kroměříže,“ pokračuje zkušený kormidelník.

Většina fanoušků zná nejvíce mladého Hubačku, který Drtičům pomáhal v minulém play off, a „šaška“ Holeše. Ostřílený gólman se na jih Moravy stěhuje z Orlové. I když s hodonínskými příznivci vycházel hůř, zdá se, že vše je zapomenuto. „Vždycky jsme ho brali jako dobrého gólmana. Šaškárny, které dělal k tomu patří. Když začne chytat za nás, tak si myslím, že bude posila,“ komentuje Holešův příchod webmastr klubových stránek a věrný fanda Robert Krůza.
Podle sportovního manažera Lubora Šnoblta tým jedná o příchodu dalších hráčů. Přijít by měl jeden zkušený zadák a jeden útočník. Kádr naopak zatím opustil Robert Pochylý. „Oznámil nám, že s ním nemáme počítat. Očekávají narození potomka, navíc staví dům. V srpnu s ním budeme asi ještě mluvit,“ prozradil Šnoblt.

Hokejisty teď čekají dva měsíce dřiny. Čtyři tréninky týdně zpestří inline a fotbalové zápasy. Ty by měli Drtiči odehrát tři až čtyři.

Na led by měli hodonínští hokejisté vyjet 5. srpna a již další týden je čeká první přípravný zápas.

V současnosti se jedná také o návratu zkušeného pětatřicetiletého útočníka Milana Čárského.