Svěřenci trenérů Ivana Dorniče a Aleše Flašara napínavé sobotní střetnutí rozhodli třemi brankami ve druhé třetině, když výtečného hostujícího gólmana Groha postupně překonali Charvát, Kobylík a Benýšek. Vynikající domácí brankář Kubáň přišel o vychytanou nulu v čase 53:07, kdy ho překonal Kadela. I když Žihadla v závěru nepříjemně bodala, Drtiči vedení nepustili a před nejvyšší návštěvou letošní sezony slavili první čtvrtfinálový triumf.

„Jsme rádi, že se nám podařilo udělat první krok, který je velmi důležitý. Od začátku to bylo vyrovnané utkání, šance měly oba týmy. Činili se oba gólmani. Překvapený jsem byl z vysokého tempa. Třetí třetinu jsme už kontrolovali a šetřili síly na další zápas. V sérii vedeme 1:0, ale pořád to nic neznamená. Stále je to otevřené,“ upozornil hodonínský kouč Ivan Dornič.

Relativně spokojeni byli i hosté. „Nám nevadilo, že se ve čtvrtfinále utkáváme právě s Hodonínem. Na play-off si nemůžeme vybírat, navíc to máme blízko. V prvním zápase jsme nehráli špatně. Jen ve druhé třetině jsme nevyužili přesilovky. Hodonín uplatnil větší důraz a po našich dvou chybách nám utekl na 3:0. Třetí třetina už byla podle našich představ. Hodonín se určitě má na co těšit. Doma budeme daleko agresivnější. Právě v tom se musíme zlepšit. Doufám, že série bude dlouhá a napínavá. V posledních třech týdnech jsme měli slabší soupeře, kdežto v Hodoníně se hrálo ve velkém tempu. My si na něj zvykneme. Doma to bude úplně jiný zápas.“ ujišťoval trenér Augustin Žák.

Čtvrtfinálová série se už dnes přesune do Moravských Budějovic, kde je na programu druhý zápas. Třetí duel se hraje ve středu v Hodoníně.

Hodonín - Moravské Budějovice 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Charvát (Jurča, Kobylík), 37. Kobylík (Jurča), 38. Benýšek (Matula, Matějka) – 54. Kadela (Mikeš, Heinrich). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Vašíček. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 1320.
SHK iClinic Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, J. Matějka, Leška, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča.
HC Moravské Budějovice 2005: Groh (Vacek) – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Klement, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Krutiš.