„Chceme uhrát minimálně bod a potvrdit tak čtvrté místo. Navíc by bylo dobré zakončit základní část úspěšně,“ oznámil hodonínský kouč Svatopluk Číhal. Hodonínu se v poslední době příliš nedaří. Po dvou porážkách přišlo notně utrápené vítězství s posledním Velkým Meziříčím.

Trenér Číhal ale krizi vylučuje a libuje si, že má tým opět pohromadě. „Konečně jsme v tomto týdnu byli v nejsilnější sestavě. Oproti minulému, kdy byla velké marodka, se dal tým zdravotně do pořádku. Až na Michala Rapanta, který je nemocný, jsme kompletní,“ uvedl hodonínský kouč.

Do Přerova vyrazí Hodonín i s obráncem Protivným. „V současném době je to tak, že s námi trénuje a pokud se v Kometě nestane něco mimořádného, bude v Hodoníně do konce sezony,“ konstatoval Číhal. Ten zároveň potvrdil i odchod dalšího obránce Vejvara. „S příchodem Protivného je mezi obránci přetlak, a proto jsme Jakuba Vejvara uvolnili do Břeclavi,“ potvrdil odchod mladého obránce Číhal.

Hodonínští budou chtít na střední Moravě dokázat, že výkony v posledních zápasech byly spíše náhodné.

Co by mělo na aktuálně jedenáctý tým tabulky platit? „Přerov už je zase horká půda. Určitě na ně bude platit důsledná obrana středního pásma. Musíme podat zodpovědný výkon a bylo by dobré, kdyby se nám chytili i brankáři,“ řekl hodonínský lodivod.

A který z brankářů dostane v Přerově důvěru? „Chytat začne Hubačka,“ dodal Číhal.

Zápas začíná na přerovském zimním stadionu v neděli v 17 hodin.