Na dvě branky Davida Vargy odpověděli zadáci Komárek se Salajkou. Rozhodnutí nakonec přinesly samostatné nájezdy, která zásluhou Vašuta a Robina Bacula ovládli Valaši. Osmí Drtiči mají po prohře 2:3 před sobotním soupeřem osmibodový náskok.

Hosté mohou za dva body děkovat hlavně brankáři Krumpochovi, který předvedl několik skvělých zákroků a byl hlavní postavou celku z Valašska. „Chytal velmi dobře,“ pochválil muže s maskou hostující trenér Roman Sedlák. „Věřím, že nás vítězství nakopne do dalších zápasů ve skupině a že po novém roce budeme předvádět mnohem lepší výkony,“ přál si kouč Bobrů.

Hosté přitom mohli po první třetíně prohrávat o čtyři branky. Drtiči byli v úvodní části jasně lepším týmem, měli místy až drtivou převahu. Domácí útočníci se ale v koncovce opět neuvěřitelně trápili. Řadu šancí zneškodnil výtečný brankář Krumpoch. A když už byl hostující gólman překonám, pomohla mu konstrukce vlastní branky. „Bylo to hodně špatné. Zápas mi připadal stejný, jako duel na Valašsku. Bohužel máme v kádru hráče, kteří, když jim to nejde, tak se nekousnou. Dnes se útočníci neprosadili vůbec. Na to, co jsme předvedli, je ten bod dobrý,“ uvedl domácí trenér Svatopluk Číhal.

Drtiči svého soka v první třetině přestříleli 20:5, přesto se branky diváci dočkali až po změně stran. Po čtrnácti sekundách prosřední část překonal domácího brankáře Peksu osamocený David Varga. Tentýž hráč pak přidal o pět minut později druhý gól Bobrů.

Hodonín se za nepříznivého stavu dlouho trápil. „Je to o hlavách, o psychice,“ pravil Číhal. Domácím pak pomohla přesná přesilovková trefa Lukáše Komárka. Vyrovnání se Drtiči dočkali v závěru druhé třetiny. Korotvička ve vlastním oslabení obral v rohu kluziště brankáře Krumpocha o puk, přihrál na modrou čáru Salajkovi, který neměl problém trefit úplně opuštěno klec Valmezu.

Závěrečná část přinesla opatrný hokej. Blíže k vítězství měl Hodonín, ale puk z Komárkovy hole za brankovou čáru nedoskákal. A jelikož vítěze neurčilo ani pětiminutové prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Zatímco Vašut s Robinem Baculem byli úspěšní, Vaškovič ani Jurásek nedokázali Krumpocha překonat. „Jsme rádi, že to pro nás dopadlo dobře. Myslím, že remíza byla spravedlivá a bod pro oba týmy odpovídá. Domácí měli šance, my jsme měli také velké příležitosti,“ pravil Sedlák. „Nájezdy jsou již loterie. Za vítězství jsme samozřejmě velmi rádi. Stále jsme ve hře o play-off. Dva body jsme doslova vydřeli,“ pokračoval hostující kouč.

Valaši boj o osmé místo nezvdávají. „Vánoční pauza nám určitě pomohla. atmosféra v šatně se už uklidnila. Dobře jsme potrénovali, potřebovali jsme konečně vyhrát jeden zápas, chytnout se. Doufám, že to bude čím dál lepší. Osobně jsem optimista. Všichni budeme dělat vše proto, abychom vyřazovací část ještě stihli,“ pronesl Sedlák.

Hodonín chce do nadstavbové části vstoupit lepším výkonem. „Uděláme si důkladný rozbor a analýzu. Kluci ale stejně moc dobře vědí, že se to proti Valmezu nepovedlo,“ dodal Číhal.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3 po samostatných nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0)

Branky: 36. Komárek (Vaškovič, Barták), 40. Salajka (Korotvička) – 21. D. Varga (L. Bacul, R. Bacul), 25. D. Varga (L. Bacul, Vašut), rozhodující nájezd Robin Bacul. Rozhodčí: Humpolíček – Černý, Kříž. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 35:28.

Hodonín: Peksa (Rajčák) – Miklík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva – Peš, Jurásek, Rehuš – Barták, Vaškovič, Korotvička – Hoza, Tomášek, Špok – Bauer, Zelinka, Penák.

Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) – Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný, Bacul L., Varga Mi., Palík, Růčka, Tatarčík, Varga Ma., Varga D., Dvořák, Vašut, Winchester, Matušík, Bacul R., Balga.