Vítěznou trefu zaznamenal na začátku závěrečné části v přesilové hře obránce Róbert Mikéska. „Kluky musíme pochválit, odehráli jsme v Senici dobré utkání," řekl asistent hodonínského kouče Jan Prčík.

Odvetný duel zahájila početní výhoda Dukly, kterou ale hodonínská čtveřice v pohodě ubránila. Následně si přesilovku vyzkoušeli i hosté. Drtičům se ve dvouminutové výhodě vedlo o poznání lépe, ale Špokova rána se do Račkovy brány nevešla.

Početní výhodě slovácký celek nakopla. Hosté si vypracovali několik slibných příležitostí. Brejk dvou na jednoho však Smetana zakončil jen do betonu domácího gólmana a Zítkova teč Nedvědovy pumelice od modré zamířila těsně vedle domácí klece.

Na gól si sto padesát diváků muselo počkat až do závěru první třetiny. A byli to hodonínští hokejisté, kteří otevřeli účet zajímavého střetnutí.

Na konci druhé přesilové hry se dostal ke střele Zdeněk Jurásek. Zkušený forvard přesnou ranou poslal Drtiče do vedení. Po změně stran se do samostatného úniku dostal Zítka, ale mladý hodonínský útočník na senického brankáře nevyzrál. Na druhé straně musel Kotvan ukázat své kvality proti Romančíkovi, který z bezprostřední blízkosti zkoušel procpat puk za brankovou čáru.

Šest minut ve čtyřech

Drtiči se pak museli téměř šest minut v kuse bránit ve čtyřech. Nejprve šel za katr na dvě minuty Zítka, kterého na lavici hanby vystřídal Smetana, jenž vyfasoval ještě o dvě minuty navíc za nebezpečnou hru vysokou holí.

Když už to vypadalo, že dlouhé oslabení hosté zvládnou, skončila přihrávka Lukáše Péka za překvapeným Kotvanem a Senica vteřinu před koncem Smetanova trestu srovnala na 1:1. Domácím ale radost z vyrovnání moc dlouho nevydržela. Přesně po jedenačtyřiceti vteřinách hry totiž vrátil vedení na stranu Hodonína nejlepší střelec slováckého mužstva loňské sezony Michal Kuba.

Divokou pasáž v polovině utkání zakončil Zdeněk Kučera, jenž využil hrubky domácí defenzivy a povedeným blafákem překonal Račka. „Hrálo se rychlé a svižné utkání. První třetinu jsme vyhráli 1:0 a je škoda, že jsme ve druhé části neproměnili asi tři samostatné nájezdy a naopak jsme sami na konci přesilovky inkasovali. Podařilo se nám ale brzy reagovat a dvoubrankové vedení jsme si pak hlídali až do závěru utkání," pronesl Prčík.

O dvoubrankový náskok Drtiči přišli hned na začátku třetí periody. A znovu u toho byl sedmadvacetiletý Lukáš Pék. Odchovanec bratislavského Slovanu, který většinu kariéry strávil ve slunné Francii, prostřelil Kotvana přesnou ranou od pravého mantinelu.

Ale stejně jako ve druhé třetině, tak i tentokrát dokázali hodonínští hokejisté velmi brzy najít gólovou odpověď.

Bleskově využitá přesilovka z hole Róberta Mikésky vrátila hostům dvougólové vedení. Od druhé domácí trefy přitom uběhlo pouze dvaačtyřicet vteřin. Další branky druholigového týmu hostů mohli v polovině poslední části přidat Špok a Mikéska, ale Račko svůj tým podržel. Čtyři minuty před třetí sirénou zadělal na závěrečné drama opět Lukáš Pék, který po Řezáčově přihrávce zkompletoval hattrick.

„Dva ze tří gólů jsme dostali po nešťastných tečích, ale to, co jsme si před utkáním v kabině řekli, to kluci na ledě celý zápas plnili," pochválil je Prčík. „Snažili jsme se hrát dobře do defenzivy a vyrážet do nebezpečných protiútoků, což se nám dařilo. I když nějaké chyby tam samozřejmě byly, ale to se týkalo nás i soupeře," přidal hodonínský asistent.

Drtiči už ale ve zbývajícím čase jednobrankový náskok uhájili, Dukle se nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné power-play. Hodonín následně vyhrál i oblíbené nájezdy, v nichž si jediný přesný zásah připsal Jakub Tomi.

Přípravný hokej –

HC Dukla Senica – SHK Hodonín 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky: 32. Pék (Rezáč), 42. Pék (Korýtko, Černý), 57. Pék (Rezáč) – 18. Jurásek (Kuba, Škápik), 32. Kuba (Jurásek, Zítka), 35. Kučera (Kolář), 43. Mikéska (Vrba, Tomi). Rozhodčí: Mullner – Šefčík, Purgat. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 138. Střely na branku: 30:19.

Senica: Račko (Ďuriš) – Grman, Pavešic, Tarabik, Černý, Žitňanský, Fian, Šohajda, Kotzman – Pekarčík, Dobrý, Ružička – Pék, Rezáč, Korýtko – Romančík, Janoušek, Dvonč – Babiar, Ivičič, Pancza. Trenér: Svatopluk Kosík.

Hodonín: Kotvan (Štěpanovský) – Kolář, Pokorný, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Mikéska, Srnec, Polesný – Kučera, Sajdl, Špok – Zítka, Jurásek, Kuba – Flamík, Tomi, Vrba – Rauš, Smetana, Stránský. Trenér: Lubomír Oslizlo.