Nymburk začal výborně a na začátku druhé minuty se radoval z gólu. Nadšení však rychle opadlo, neboť hosté dokázali okamžitě dvakrát odpovědět. „Soupeř nás třikrát vysoko přehrál a my jsme to chtěli konečně změnit. A že to jde, nám ukázal třeba Kolín, který s Hodonínem prohrával a přesto dokázal bodovat,“ věděl trenér domácího celku Pavel Bičiště. „My víme, že jsou hokejově trošku jinde, ale také víme, že se proti nim dá hrát,“ uvědomuje si Bičiště.

Nymburk v minulých zápasech s Hodonínem inkasoval častokrát v přesilovkách a také tentokrát dokázali hosté dvě početní výhody využít. „Jejich úspěšnost v přesilovkách je fakt vysoká,“ pochválil soupeře domácí trenér.

Nymburk už prohrával v zápase 1:3, přesto ale dokázal otočit skóre a dostal se do vedení 4:3. „Klukům se nedá nic vytknout. Všichni bojovali. Hráli jsme to, na co jsme měli,“ uvědomoval si Bičiště. Hosté nakonec vyrovnali v přesilovce a ve třetí třetině se dostali opět do vedení. „Škoda vyrovnávacího gólu, který jsme dostali v oslabení. Měli jsme puk na hokejce, ale nedokázali jsme ho vyhodit ze třetiny,“ litoval domácí kormidelník.

Hosté se nakonec v závěrečné části dostali do vedení, které se jim podařilo udržet. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že máme šanci bodovat. Bohužel po jedné chybě jsme inkasovali a bodovat se nakonec nepodařilo,“ mrzelo kouče.

NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky: 2. Šimek (Tregl, Knesl), 17. Tregl, 30. Velechvoský (Šimek, Knesl), 33. Němeček (F. Dvořák) – 2. Peš (Kocák, Jurásek), 3. Hlavačka (Podešva), 14. Kocák (Jurásek, Peš), 35. Jurásek (Hlavačka, Kocák), 50. Hollý (Špok, Hlavačka).
Rozhodčí:
Veinfurter - Bosák, Ledinský. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 330.
NED Hockey Nymburk: Blažíček (Rückl) - Knesl, Sem, Šefl, Tondr, Cicvárek, Vlach, Kozák, F. Dvořák - Velechovský, Tregl, Šimek, V. Dvořák, Sirotek, Němeček, Weiss, Štěpán, Martinec, Rys
SHK Hodonín: Peksa (33. Šenk) - Okuliar, Pokorný, Polesný, Svoboda, Hlavačka, Vodák, Miklík - Nesrsta, Rehuš, Špok, Kocák, Peš, Charvát, Sajdl, Jurásek, Podešva, Hollý