Lídr soutěže přitom začal výborně a na ledě Kozlů vedl 3:0 a 4:1. Závěr ale slovácký celek nezvládl. V posledních deseti minutách inkasovala Žilkova parta tři branky a nakonec přišla i poslední rána v prodloužení, která rozhodla o tom, že celek z jihu Moravy zaznamenal první prohru v nadstaveném čase v sezoně.

Kolínští druholigoví hokejisté pomalu odjíždějí z ledu. Atmosféru si po děkovačce vychutnávají dosyta a s diváky oslavují. Jejich trenér Stanislav Bednář mezitím přijímá gratulace od fanoušků a poskytuje interview Kolínskému deníku.

„Zápas jsme začali nešťastně, dostali jsme hloupý gól z dálky a nebyli jsme ve své kůži. Bojovali jsme, ale nebylo to ono. Jako by na nás byla nějaká deka. Nešlo to lehce,“ začíná své vyprávění. Ale i tak to vypráví s úsměvem na tváři. A má důvod. Jeho svěřenci zápas proti Hodonínu obrátili za pět minut dvanáct a do tabulky si připsali další dva body.

„O Vánocích jsme dobře trénovali a tu sílu, kterou jsme na obrat potřebovali, jsme měli. To bylo vidět. Vůli jsme to obrátili. Všichni chtěli, všichni makali. Tady je dobrý parta a od toho se to odvíjí,“ pochvaloval si.

Kozlové v polovině utkání prohrávali 3:0. Třikrát inkasovali v přesilovkách. „Hodonín je velice zkušené mužstvo, dobře hrají, umí to. Umějí si nahrát. Jsou to profesionálové, trénují dopoledne, nechodí do práce, tak to někde musí být vidět,“ upozorňoval kolínský lodivod.

Když se prosadil pár vteřin před koncem druhého dějství Mejzr, zdálo se, že by Kozlové mohli s výsledkem něco udělat. Místo toho ale ve 49. minutě Hodonín přidal branku čtvrtou a odskočil znovu na rozdíl tří gólů. To už v body snad nevěřil nikdo. Jenže Kozlové jakoby dostali elektrický šok a na ledě se začaly dít věci.

Bod z říše snů

Domácí Barták prostřelil vše, co mu stálo v cestě, z kruhů. Pak tentýž hráč získal puk na modré, sjel si až do rohu. Odtud nahrál přímo na hokejku Martinovi Mejzrovi, který z první nezaváhal – 3:4. A to nebylo vše. Jednasedmdesát vteřin před koncem základní hrací doby to přišlo. Pospíšilův puk dojel až za brankovou čáru. Kozlové vzali bod a řekli si o prodloužení. Tribuny jásaly radostí.

„Prohrávali jsme 1:4, už ten bod byl z říše snů. Nakonec jsou z toho body dva, co k tomu dodat. Byl to famózní výkon,“ měl radost Bednář, jehož tým nakonec prodloužení rozhodl ve svůj prospěch. I když trošku kuriózně. Taková střela nestřela, spíš kudrlinkaté Nedbalovo nahození se ujalo. „Takové góly padají, to k hokeji patří,“ hlásil po utkání Bednář.

Po utkání kolínské hokejisty ale moc bujaré oslavy nečekaly. Nejenže většina hráčů musela druhý den do práce nebo do školy, Kozlové se ihned zapojili do přípravy na další mač. „Klukům jsem po utkání poděkoval, ale hned včera byl trénink a dnes je další. Zítra máme další zápas. Na oslavy není čas,“ poznamenal kolínský kouč.

A měl pravdu. Už zítra mají Kolínští další utkání. Na domácím ledě hostí další moravský tým. „Břeclav vyhrála několik zápasů za sebou. Nebude to žádná procházka, bude to těžký zápas, takže se na něj musíme koncentrovat a pokusit se znovu vybojovat body,“ dodal.

Drtiči se v domácím prostředí představí znovu ve středu. Zápas s předposlední Chotěboří začíná v 18.00.

TJ SC Kolín – SHK Hodonín 5:4 po prodloužení (0:2, 1:1, 3:1 – 1:0)

Branky: 40. Mejzr (Pospíšil), 50. Barták, 52. Mejzr (Barták), 59. Pospíšil (Mejzr), 62. Nedbal – 3. Jurásek (Pokorný, Peš), 17. Sajdl (Komárek, Rehuš), 29. Kocák (Hollý, Okuliar), 49. Špok (Jurásek). Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3 Diváci: 700. Střely na branku: 37:32.
Kolín: Brázdil (Svoboda) – Nedbal, Procházka, Pácal, Barták, Pýcha, Hanzl – Skokan, Kubát, Malý – Mejzr, Pospíšil, Morkes – Herwig, Hloušek, Ježek.
Hodonín: Peksa (Šenk) –Komárek, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Polesný, Skočovský, Hlavačka – Peš, Jurásek, Nesrsta – Rehuš, Hollý, Kocák – Špok, Barták, Sajdl – Fiedler, Charvát.

TEREZA HÖZLOVÁ