Čtvrtfinálový soupeř hodonínských hokejistů v play off druhé ligy HC Orlová tone v nejistotách. Někteří hráči odchází do konkurenčí Karviné. Důvodem valné hromady klubu bylo jeho špatné hospodaření v minulých letech. Finanční situace HC Orlová je v současné době velice slabá. Oddíl se potácí v dluzích, které narostly do výše skoro dvouapůl milionu.

„Jedná se o dřívější pohledávky, některé jsou staré dokonce deset let. Dluží se bývalým trenérům, za dopravu, finančnímu úřadu, za sociální a zdravotní pojištění a i firmám, které se podílely na výstavbě VIP salonku,“ informoval nový předseda slezského klubu Vítězslav Víteček, jenž je do konce června smluvně vázán coby manažer v prvoligovém HC Havířov. Ten si se stávající situací neví rady.

„Opravdu si nedokážu představit, jak bychom za dva měsíce rychle sehnali více než dva miliony korun, nutných k bezproblémovému fungování klubu v další sezoně,“ smutnil Víteček. Zásadní otázka, kterou si kladou orlovští hokejoví fanoušci, a to jestli se bude II. liga ve městě hrát i příští sezonu, zatím tedy nebyla zodpovězena. „Ani nemůže. Momentálně se potýkáme s problémem udržení chodu hokejového klubu.

Ten nepředstavuje pouze A–mužstvo, ale hlavně mládežnické týmy,“ upozornil Víteček. V těžké chvíli se ke klubu neotočilo zády město Orlová. Na vymazání dluhů poslalo hokejistům milion a třičtvrtě, což je část peněz z dlouhodobě navázané spolupráce. HC Orlová tento krok pomůže, ovšem jen prozatím. „My můžeme jen poděkovat městu, že nás nenechalo na holičkách.

Celkový problém tím ale zdaleka vyřešen není. Pořád dlužíme a navíc musíme sehnat rozpočet na další sezonu,“ míní Víteček. Orlová je zatím bez posil. Naopak do konkurenční Karviné, která zkvalitňuje svůj kádr, odešli Volf s Kraftem.