Hokejisté Hodonína potěšili prvních sedmdesát diváků, kteří se přišli podívat na úvodní trénink Drtičů na ledě. Objevily se posily do nové sezony, ale také neplánované odchody. Očekávané první přípravné utkání je na pořadu 10. srpna na hodonínském stadionu proti Piešťanům. Výhledy a změny do následujícího ročníku nám nastínil trenér Svatopluk Číhal.

Po dlouhé době se hráči objevili na ledové ploše. Jak jste spokojený a co vám ukázal první trénink?

Jako vždycky je vidět, že do prvního tréninku jsou všichni nažhavení a natěšení. Samozřejmě spokojenost tady je, ale zatím taková krátkodobá. Chuť tam je, takže uvidím, jak se to bude dál vyvíjet.

Na ledě byli vidět noví hráči, kteří to jsou?

Je tady Maláč, Sokolovský, Sladký. Láďa Kočara je s námi od začátku sezony, je už náš hráč. Přišel Roman Barták, se zkušenostmi z prvoligové Olomouce a Komety. Jsou tady junioři. Obránce Roman Tinka, který hrál juniorskou extraligu v Ostravě. Z Břeclavi přišli Václavovič (hrál juniorskou extraligu v Kometě) a útočník Roman Průdek. Jsou tu i naši junioři Sajdl se Ševelou. Těch změn je tady strašně moc. Jak příchodů, tak odchodů. Věřím, že odchody Šebka a Zapletala zacelí Barták se Sladkým. Počkáme si ještě na příchod jednoho či dvou hráčů z vyšší soutěže.

Na ledové ploše chyběl i Milan Kello, proč?

To je stejný případ jako Zapletal. Netrénovali. Nejsou to naši hráči, stojí peníze.

Za to se vrátil Petr Pokorný, který neabsolvoval suchou přípravu.

Petr je tady, vrátil se k nám. Je to náš hráč loni se za něj zaplatilo. Měl rodinné důvody. Dodělával dům a narodila se mu druhá dcera.

Chyběl také Zdeněk Kučera.

Našemu manažerovi řekl, že mu jeho agent shání angažmá v Itálii. Prostě nám, jak se říká, utekl. I když se loni za něj vydaly nemalé peníze. Je to o penězích, někteří hráči odsud kvůli tomu odešli. Třeba Šebek se rozhodl sám. Tím způsobem, že nám řekl kolik chce, aby zůstal. Řeklo se mu ano, splníme ti tvé podmínky. Ale on řekl, že jde do Techniky. Byl bych rád, aby veřejnost věděla, že to není žádná chyba managamentu. Hráči se prostě chovají podle toho, jak jim to vyhovuje.

Na brankářském postu jste výrazně posílili Maláčem. Jak se bude řešit gólmanská dvojka či trojka?

V podstatě se zatím řešit nebude, co se týče tréninkového procesu. Pak by to měl vyřešit střídavý start několika brankářů. Máme tady Hubačku a další. V určitých krizových momentech by nám tito gólmani vypomohli.

Na úvodní trénink se přišlo podívat asi sedmdesát diváků, což určitě potěší?

Potěší to. Komentoval jsem to tím, že v Bíteši nepříjde tolik diváků ani na mistrovské utkání, co u nás příjde fanoušků na trénink. Hodonín je hokejové město. Je to i závazkem, pro ty co hokej děláme, abychom tu úroveň udrželi.

Jak bude pokračovat příprava?

Klasicky. Máme čtyři tréninky za týden. K tomu chceme hrát dvakrát týdně zápas. To je trochu narušené turnajem osmnáctek. Proto budeme jezdit hrávat hřiště soupeřů. Jinak modelem je jednofázová příprava. Především proto, že jsou tady hráči, kteří chodí do práce. Profesionální hokejisty tady nemáme.

Všichni soupeři jsou ze slovenské první ligy, proč?

Jsou to pro nás přijatelní soupeři. Není to náročné na cestování. A je to první liga, úrovní naší špičkové druhé ligy a spodních pater první ligy.

Jak zatím sledujete posílovaní u jiných klubů?

Myslím si, že je to předčasné. Soutěž jako taková se určitě zkvalitní, především díky příchodu Karviné, což je tradiční hokejové město. My se chceme zařadit tam, kam loni.
V poslední době se hodně mluví o výměně druholigové licence mezi Velkou Bíteší a Opavou.
Mluvil jsem s kompetentním člověkem ve Velké Bíteši, a ten mi potvrdil, že chtějí soutěž udržet.