I když hodonínští hráči vedli 2:0, z plného bodového zisku se radovat nemohli. Úvodní střetnutí nakonec skončilo smírně 2:2. Číhal přesto zápas hodnotil pozitivně. „Utkání bylo takticky velmi dobře odehráno z obou stran.

Na to, že to byl úvodní zápas, který vždy nese stopy nervozity, jsem s bodem spokojený. Technika je těžký soupeř a první utkání doma nejsou z psychického hlediska výhodou. Myslím, že jsme to zvládli,“ řekl hodonínský lodivod. Dle brněnského kouče Jaroslava Becka je výsledek spravedlivý. „Vzhledem k vývoji duelu jsem spokojený. Poctivě jsme makali a dřeli, abychom vyrovnali.

To se podařilo, což je pro tým skvělý moment,“ sdělil zkušený trenér. Gólman SHK Pavel Maláč stejně jako v přípravě předváděl jisté zákroky, kterými mužstvo několikrát podržel. „Nemohl ani za jednu inkasovanou branku. To, s čím sem byl braný, plní stoprocentně,“ chválil Maláče Číhal. Hráče po prvním zápase více hodnotit nechtěl. Přesto uznal, že někteří mají zatím určité rezervy.

V průběhu utkání museli hodonínští trenéři řešit nepříjemné zranění beka Šťastného. „Radimovi zlomili nos, takže jsme místo něj nasadili Zdeňka Ševelu. Na to, že je to mladý kluk, si svůj úkol splnil. Ty dvě třetiny odehrál velmi dobře,“ hodnotil Číhal. Také Michal Sladký, který s talentovaným obráncem nastupoval po odchodu Šťastného, byl se svým novým kolegou spokojen.

„Jen jsme se trochu domluvili s Michalem Hozou, který hraje dozadu. Ale jinak v tom nebyl žádný problém. Zdeněk hrál spolehlivě,“ řekl Sladký, jenž si připsal první branku Drtičů v novém ročníku.

Další změnu v průběhu utkání udělal Číhal ve druhém útoku, kdy nevýrazného Milana Chlupa nahradil David Bauer. Velký návrat na hodonínský led zažil David Šebek, který v minulé sezoně zářil v dresu Drtičů. „Chtěl se strašně předvést. Domácí si na něj věřili, protože ho znají. Ale popral se s tím slušně,“ dodal brněnský trenér.

Sestava:

Maláč – Sladký, Šťastný (Ševela), Hoza, Peš, Kočara – Pokorný, Sokolovský, Barták, Meixner, Chlup (Bauer) – Přikryl, Pochylý, Veselý, Matušek, Rapant.

Branky:

19. Sladký, 36. P. Veselý. Další zápas čeká hodonínské hokejisty v sobotu 22.9. v Karviné od 17.00.