Skvělý výkon podal opět gólman Pavel Maláč, jenž své spoluhráče podržel při několika vyložených šancích Šterneberka.

„Kdo ten zápas viděl, tak uzná, že jsou to těžce vydřené body. Měli jsme špatnou první třetinu, naštěstí pro nás skončila ještě příznivě 1:1. Bylo to však také kvůli tomu, že se Šternberk představil jako jeden z nejlepších soupeřů, možná i nejlepší, co jsme letos viděli,“ řekl po zápase trenér Drtičů Svatopluk Číhal.

Ten se zlobil zejména kvůli častému vylučovaní svých svěřenců. „O přestávce jsem v kabině musel zvýšit hlas, protože jsme do zápasu šli s tím, že nechceme být vylučováni. Víme totiž, že hosté jsou silní na puku a mají dobré přesilovky,“ pokračuje Číhal. Zkušeného kouče potěšil kromě stabilního výkonu Pavla Maláče také bek Zdeněk Ševela, který ve druhé pětce nahradil Jurije Sokolovského.

„Jako mladý hráč odváděl po celý zápas velmi dobrou práci. Sokolovskému se zatím nedaří a na ledě se trápí. Měl výpadek tři týdny, musí se do toho zase dostat. Doufáme, že se mu to podaří,“ přeje si trenér Drtičů.

Parádní akci předvedli v průběhu druhé třetiny Pokorný s Bartákem. Prvně jmenovaný si nejprve zkušeně pokryl puk za vlastní brankou a následně milimetrovou přihrávkou našel na útočné modré čáře rozjetého Romana Bartáka. Ten v samostatném nájezdu nezaváhal a s přehledem prostřelil hostujícího brankáře.

„Ta přihrávka byla parádní. Jejich pravý obránce šel střídat, takže jsem mohl jít sám na branku. Stačilo zavřít oči a spadlo to tam,“ smál se mladý útočník. Nádherný gól předvedl divákům také Oldřich Matušek, který v poslední minutě utkání švihem vymetl levý horní roh brány šternberského Tomáška.

„Krásné góly, které padaly v utkání s Opavou, padaly i dnes. Jsem rád, protože to určitě lahodí oku diváka. I když zase mám radši tři upracované branky než jednu hezkou. Výhry si cením dvojnásob, protože když se všechno daří, tak je to jednoduché. Ale tady ty tři body mají pro nás cenu zlata,“ uzavřel Číhal.

Branky Drtičů: 13. Přikryl, 31. Barták, 55. Kočara, 60. Matušek.

Sestava: Maláč – Šťastný, Sladký, Hoza, Peš, Kočara – Ševela, Pokorný, Barták, Meixner, Chlup – Pochylý, Přikryl, P. Veselý, Rapant, Matušek.