Drtiči sice ve středu prohráli doma s Kroměříží, ale v neděli si dokázali poradit s Orlovou a zasednout na čtvrté místo 2. ligy.

Hodonín – Kroměříž 2:4 (2:0, 0:3, 0:1), 13. Hoza (Kočara), 14. Sladký (Hoza) – 40. a 60.(TS) Novák, 33. Rak, 36. Marek, vyloučení: 7:12, diváci: 1200.
Domácí v první třetině soupeře, proti kterému se jim příliš nedaří, jasně přehrávali. Pak však nastal nepochopitelný útlum.

„Tento zápas byl odevzdaný a špatně odehraný od všech hráčů. Prohráli jsme po individuálních chybách. S hráči si o tom ještě promluvím. Mají však horké hlavy, které musí vychladnou. Ale jdeme dál. Ztracené body bychom rádi přivezli z Orlové,“ poukázal na další důležitý zápas hodonínský trenér Svatopluk Číhal.

Orlová – Hodonín 2:3 (0:0, 2:2, 0:1), 23. Kraft, 26. Studený – 26. Peš (Pokorný), 37. Rapant (Matůšek), 54. Pokorný (Rapant).

Hodonínští hokejisté chtěli napravit herní dojem z posledních dvou třetin zápasu s Kroměříží. To se jim i herně dařilo, ale ne střelecky. Drtiči tak drželi třítřetinový gólový půst.

Ve druhé dvacetiminutovce se však domácí dostali do vedení, během tří minut vedla Orlová 2:0. Peš naštěstí za dvaadvacet sekund vstřelil kontaktní branku a v závěru třetí části se podařilo vyrovnat důraznému Rapantovi. Domácí navíc nevyužili trestné střílení.

O všem se tak rozhodlo až ve třetím dějství, v němž měli Drtiči více šancí. Ale branka padla až v 54. minutě po nahození Pokorného, které propadlo jinak dobře chytajícímu Holešovi do sítě. Závěrečný tlak a power play domácích na hodonínském zaslouženém vítězství už nic nezměnila.

Tuto středu se druhá liga nehraje. Drtiči tak nastoupí na domácím ledě až v neděli, kdy budou od 17.00 hostit druhý tým tabulky Nový Jičín.