Karviná padla i potřetí. Branky Sladkého a Matuška rozhodly o osudu prvního letošního zápasu Drtičů. Získané tři body znamenají sestrvání Hodonína na první příčce v tabulce druhé ligy.

Hodonínský trenér Svatopluk Číhal se musel před utkáním vypořádat s absencí nemocného Bartáka a všech hráčů na střídavý start (kádr Komety postihla chřipka). Ve druhém útoku tak nahradil Bartáka Knebl a ve třetím se objevili vedle sebe P. Veselý s Rapantem a Pochylým.

Přitom Drtiči nezačali v Karviné ideálně a po brance Radovana Glase prohrávali 0:1. „První střídání bylo velmi dobré, ale pak jsme se nechali několikrát vyloučit a domácí to využili,“ popsal úvod utkání hodonínský trenér Svatopluk Číhal.

Ještě před přestávkou se podařilo po individuální akci Petra Peše srovnat. Rozhodnutí padlo v úvodu druhé části hry, kdy se hned v první minutě trefil Michal Sladký a Oldřich Matušek. „O přestávce jsme si řekli, co je potřeba zlepšit. Nástup do druhé třetiny byl skvělý. I pak jsme měli šancí, tak na pět gólů,“ liboval si Číhal.

Na 4:1 zvýšil v polovině utkání opět Petr Peš. Michal Sladký pak minutu před koncem upravil na konečných 5:1. „S výsledkem a s předvedenou hrou ve druhé a třetí třetině jsem spokojený. Opět nás několikrát podržel Pavel Maláč. Do nového roku jsme vykročili správnou nohou,“ uvavírá své hodnocení Číhal.

V neděli přivítají Drtiči na svém ledě nepříjemnou Kroměříž.

Karviná – Hodonín 1:5 (1:1, 0:3, 0:1).

Branky a nahrávky: 9. Glas (Blatoň) – 19. Peš (Pokorný), 21. Sladký (Matušek), 21. Matušek (Knebl), 30. Peš (Šťastný), 59. Sladký.

Hodonín: Maláč – Zapletal, Sladký, Pokorný, Šťastný, Přikryl, Ševela (Létal) – Hoza, Meixner, Kočara – Knebl, Peš, Matušek – P. Veselý, Rapant, Pochylý.