Před zápasem provedl domácí trenér Svatopluk Číhal několik změn v sestavě. Ty měli pozvednout ofenzivní sílu mužstva. „V útoku se nám zatím nedaří jak bychom si přáli. Takže jsme to chtěli oživit několika změnami. Na tréninku to vypadalo dobře. Po první třetině jsme to ale zase vrátili zpět,“ řekl hodonínský lodivod.

Drtiči ještě tři minuty před koncem třetiny vedli 2:1. Již po několikáté však v závěru utkání dostali vyrovnávací gól, který je poslal do prodloužení. „Zápas byl hodně vyrovnaný. Věděli jsme, že Blansko je nepříjemný soupeř. Je škoda, že jsme ke konci inkasovali vyrovnávací branku. To už je takový náš nešvar,“ smutnil Číhal. Se ziskem dvou bodů je však spokojený.

„Takové zápasy jsou na krev a o to je výhra cennější,“ pokračuje zkušený trenér. Toho mimo jiné potěšila střelecká pohotovost Tomáše Meixnera. „Bylo to vybojované. Myslím si, že jsme si to zasloužili. V prodloužení jsme měli i trochu štěstí. Petr Peš to tam parádně zavezl a puk zůstal na brankovišti. Tak jsem ho dorazil,“ popsal rozhodující chvíli duelu kapitán Drtičů. Kouč Blanska byl i přes prohru s výkonem svých svěřenců spokojený.

„Trošičku nás přibrzdila ta rychlá branka, kterou jsme inkasovali. Na druhou stranu se nám podařilo dvakrát vyrovnat. Hráče musím pochválit za bojovnost, kterou na ledě předvedli. Podle mě jsme byli minimálně tak dobří jako domácí. Bohužel to pro nás skončilo nepříznivě,“ hodnotil Jindřich Král.

Branky domácích: 3. Meixner (Hoza), 46. Kočara (Pochylý, Hoza), 64. Meixner (Peš)

Sestava: Maláč – Pochylý, Nedbálek, Hoza, Meixner, Kočara – Šťastný, Pokorný, Barták, Peš, Matušek – Sladký, Ševela, P. Veselý, Rapant, Průdek.