Hodonínští Drtiči dnes přikročí k další fázi přípravy. Mají před sebou první přátelský zápas, přijedou slovenské prvoligové ŠHK 37 Piešťany.

Po více jak čtyřech měsících naskočí hokejisté Hodonína k zápasu. Po dlouhé přestávce od finálového utkání druhé ligy se Šumperkem přivítají sedmý tým druhé nejvyšší soutěže na Slovensku – ŠHK 37 Patricia Piešťany.

Střetnutí začíná v neobvyklý hokejový čas, ve 14.45. Pro Drtiče je prvním z přípravných duelů se slovenskými soupeři. „Jsou to pro nás přijatelní soupeři. Není to náročné na cestování. A je to první liga, úrovní naší špičkové druhé ligy a spodních pater první ligy,“ vysvětlil volbu trenér hodonínských hokejistů Svatopluk Číhal.

Ten bude zkoušet nové posily Bartáka, Veselého, Tinku, Václavoviče a již dříve přicházející Maláče se Sladkým. Ti by měli postupně nahradit Šebka, Zapletala a Foltýna, kteří buď odešli nebo se vrátili do brněnské Techniky. Na odchodu je také Kučera (Itálie) a s aktivní kariérou se rozloučili Kello s Rechem.

Hosté přijedou i s hokejisty z prvoligového Hradce Králové Zindulkou a Gavačem, kteří jsou ve městě na Váhu na zkoušce. Piešťanští hokejisté jsou v přípravě déle než Drtiči, v posledním zápase zvítězili v Senici 4:2.

Program přípravných utkání pak pokračuje hodonínským Drtičům až v úterý v Nových Zámcích, ve středu v Senici a v pátek v Topolčanech. Na hodonínský zimní stadion se vrátí až v příští neděli, kdy přivítají Trnavu.

Hodonín však nebude bez hokeje, protože již od úterý se stane dějištěm Memoriálu Ivana Hlinky – turnaje reprezentačních výběrů hráčů do 18 let. Až do soboty tady sehrají své duely týmy Kanady, Švédka, Švýcarska a domácí České republiky.