Jen čtyřbodová ztráta za vedoucím Přerovem a pět bodů náskok před pátým Blanskem. Takový start splňuje veškerá očekávání.
„Jsme spokojeni. Obdrželi jsme sice dvě porážky (Přerov, Kroměříž – pozn. red), ale při troše štěstí k nim nemuselo dojít. Zatím se sezona vyvíjí podle naší prognózy. Budu rád, když bude pokračovat,“ konstatuje hodonínský trenér Svatopluk Číhal.
Ten neměl na začátku ročníku jednoduchou úlohu. Musel pracovat s jedenácti novými hráči. „Pavel Maláč stoprocentně splnil naše očekávání. Stavíme na něm. Z posil nás nikdo nezklamal, některým jen déle trvalo než se sehráli. S naší obranou hrou jsme spokojeni. Potřebujeme zvýšit produktivitu útočníků, tam máme rezervu. Na hodně brankách se podílí obránci,“ ví Číhal.
Se čtyřiatřiceti vstřelenými brankami jsou Drtiči až šestou nejproduktivnější ofenzívou v soutěži. „Pracujeme na tom. Je tady možnost střídavých startů útočníků z Komety, například Sojčíka nebo Zábranského. Ale vše se bude vyvíjet podle situace v Kometě,“ upozorňuje hodonínský kouč.
Lodivoda Drtičů zatím vývoj ve druhé lize příliš nepřekvapil. „Soutěž je vyrovnaná. Čekalo se víc od nováčka z Karviné. Opava sice měla špatný začátek, ale postupně se dostává vzhůru,“ uzavírá své zamyšlení Číhal.
Do druhé třetiny základní části vstoupí Drtiči v sobotu, kdy je na svém ledě přivítá tradiční rival Technika Brno.