Hosté ukončili trápení Hodonína v závěrečné třetině, kdy na konečných 3:0 upravil Cink. Šumperší Draci lehkým způsobem přejeli hodonínské Drtiče a v pohodě si dokráčeli do finále play-off, kde se střetnou s ostravskou Porubou. Drtičům tak skončila sezona a zbyly jen oči pro pláč.

„Hodonín nás dnes ničím nepřekvapil. Od začátku série play-off hraje stejný jednotvárný hokej. Přesně jsme věděli, co budou hrát. Stačilo jen vyčkat a udeřit,“ řekl po čtvrteční výhře 3:0 trenér Šumperku Jozef Zavadil.

Slova kouče Zavadila se potvrdila. Hodonín taktiku nezměnil a doplatil na ni. Fanoušci naokolo jen kroutili hlavami, co to kluci na ledě předvádí. „Dneska jsme hodně chtěli a ono to prostě nešlo. Kluci se snažili, ale ne vždy se všechno povede. Dělali jsme hodně chyb, kterých soupeř využil. Série dopadla lépe pro Šumperk. Je to pro nás velké zklamání. Všichni jsme chtěli postoupit, ale nevyšlo to,“ zklamaně popsal zápas kouč Drtičů Roman Čechmánek.

SHK Hodonín - Draci Šumperk 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)Branky a nahrávky: 8. Králík (Vachutka), 10. Vachutka (Cink), 53. Cink (Sedlák T., Vachutka).
Sestava Hodonína: Haloda O. (Kotvan) – Sedlák J., Mojžíš, Hladiš, Miklík, Žabčík, Kužílek, Haloda M. – Matula, Peš, Peška – Jurča, Vaněk, Matějka – Hajný, Charvát, Kadlec – Kuba, Černohous, Venclík – Sajdl.