Na Slovácku se necelých šest týdnů od posledního utkání minulého soutěžního ročníku nic zásadního nezměnilo. Vedení klubu se na pokračování dohodlo s celým realizačním týmem. Hlavním trenérem pro novou druholigovou sezonu tak i nadále zůstává Stanislav Beťko, k ruce mu bude asistent Jan Prčík.

Sehraná dvojice bude mít v první části přípravy, která potrvá od 1. května až do 30. června, k dispozici většinu kádru z minulého ročníku. Letní přípravu nezahájil obránce Jakub Kužílek, jehož čeká operace kolene. „Kuba by měl začít s tréninkem až v červnu,“ informuje kouč Drtičů Stanislav Beťko.

V Hodoníně již nebudou pokračovat obránci Loginovsky, Potekhin a Pokorný, který ukončil kariéru. Útočník Jakub Kadlec podepsal zkušební smlouvu v Třebíči, nejasná je situace kolem kapitána Petra Peše. Zkušený forvard stále ještě neví, zda si i rok prodlouží kariéru, nebo s hokejem definitivně skončí. „Domluvili jsme se, že si dáme do půlky května vědět. Máme velký zájem, aby u u nás dál pokračoval,“ prohlásila šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Kádr SHK Hodonín pro letní přípravu
Brankáři: Ondřej Haloda, Zdenko Kotvan, Adam Štěpanovský, Jakub Zollpriester.

Obránci: Martin Miklík, Marek Haloda, Jakub Kužílek (operace kolena), David Polesný, Patrik Weber.

Útočníci: Daniel Vaněk, Jakub Vrána (individuálně), Petr Jurča (individuálně), Dominik Matula, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Michal Kuba, Michal Venclík, Vít Černohous, Aleš Dufek (Hradec Králové).

Předsedkyně hodonínského klubu v současnosti vede jednání se stávajícím kádrem, navíc shání posily. „V letní přípravě řešíme doplnění mužstva o hráče, jenž nám momentálně chybí, což jsou hlavně obránci,“ říká Beťko.

„Máme představu a už jsme také vytipovali vhodné posily do obrany. Potřebujeme velké a důrazné beky,“ přidává šestačtyřicetiletý trenér, který však chce doplnit také útočné řady.

„Chceme jít do sezony se širším kádrem, než jsme měli v loňské sezoně,“ přiznává Beťko.

S Drtiči trénuje odchovanec Aleš Dufek. Devatenáctiletého útočníka Hradce Králové však hodonínští fanoušci v oranžovo-modrém dresu na podzim nejspíše neuvidí.

Slovácký celek se chce podle slov kouče v příštím ročníku prezentovat rychlým a moderním hokejem, čemuž je také uzpůsobena náplň letní přípravy. Mužstvo se bude scházet stejně jako v předcházejících letech pětkrát týdně, útočníci Jakub Vrána s kanonýrem Petrem Jurčou se budou připravovat individuálně. „Tréninky na suchu jsme podobě jako loni rozvrhli rozmanitě na více sportovišť jako je H-Gym, kde budeme spolupracovat i s kondičním trenérem,“ nastiňuje Beťko.

Drtiči budou využívat také tělocvičnu a atletickou dráhu na Základní škole Vančurova, část přípravy se uskuteční také na Zimním stadionu Václava Nedomanského, kde mají hokejisté zázemí v podobě posilovny, hlavní plochy a dalších prostorů. „V trénincích se zaměříme především na sílu a dynamiku. Ve druhé fázi suché přípravy pak na rychlostní věci, protože hokej se hlavně v pohybu a rychlosti hráčů posouvá hodně dopředu. A my bychom chtěli, aby se tímto směrem ubírala i naše hra na ledě,“ dodává šéf hodonínské střídačky.

Hráčský kádr chceme ještě posílit, říká Gajošová

„Na přípravách nové sezony intenzivně pracujeme už od konce dubna. Kromě toho, že jsme zahájili letní přípravu, se věnujeme také podobě hráčského kádru, který chceme oproti loňské sezoně ještě posílit. Hledáme především posily do obrany. V Hodoníně již nebudou pokračovat obránci Loginovsky, Potekhin a také Petr Pokorný, který ukončil kariéru. S novými hráči již proběhla první jednání.

S drtivou většinou hráčského kádru z loňské sezony počítáme i pro příští soutěžní ročník. Aktuálně v těchto týdnech probíhají a budou probíhat jednání s hráči o nových smlouvách a cílech do nové sezony. Otazník stále ještě visí na pokračováním kapitána Petra Peše, se kterým jsem také kontaktu. Domluvili jsme se, že si dáme do půlky května vědět, protože máme velký zájem o to, aby u Drtičů pokračoval. Jakub Kadlec podepsal zkušební smlouvu v Třebíči a v srpnu se dozvíme, zda na zkoušce uspěl, nebo ne. Pokud neuspěje, jsme domluveni, že bude hrát v příští sezoně u nás.

Mimo posilování hráčského kádru budeme klub posilovat také na úrovni managementu. V letní přípravě budeme také intenzivně jednat o prodloužení spolupráce se současnými partnery klubu. Zroveň oslovujeme a budeme oslovovat nové potenciální partnery. Všechny novinky, cíle a hráčské příchody do nové sezóny zveřejníme v červnu nebo červenci.“

Předsedkyně SHK Hodonín Jana Gajošová