Druhá hokejová liga v sezoně 2009/2010 = skupiny západ, střed, východ.

S takovým rozhodnutím přišel aktiv zástupců druholigových klubů. Drtiči tak podle všeho přijdou o zápasy s Technikou Brno a Prostějovem, kteří se přesunují do skupiny střed.

„Pro nás bude letos asi větší lákadlo hrát s Břeclaví, než třeba s Prostějovem,“ je přesvědčen Arnošt Šifl, asistent hodonínského kouče.

Verdikt možná ještě změní Český svaz ledního hokeje. Také některé kluby se proti staronovému modelu ohradily.

„Nerozumím tomu. Vloni byla soutěž velmi kvalitní. Měli jsme zachovat stejný model, když jsme si to odhlasovali,“ míní trenér Opavy Karel Suchánek. „Chápu ale, že je těžká ekonomická situace a kluby chtějí šetřit. Nicméně přeřazením Prostějova a Brna do skupiny střed se dostaly do stejné situace.“

V každé skupině je po dvanácti týmech, které se mezi sebou utkají čtyřikrát každý s každým. Osm nejlepších čeká play off, posledního přímý sestup.

„Myslím, že naše skupina je nejsilnější a atraktivní jsou všechna mužstva. Připravujeme se tak, abychom mezi nimi uspěli co nejlépe,“ uvedl hodonínský asistent.

Zvláštní náboj mělo v minulých letech derby s brněnskou Technikou. Na podzim budou fanoušci Drtičů vyhlížet hlavně utkání s Břeclaví.

Jenže ani k tomu nemusí nakonec dojít.

Existuje totiž možnost, že by Lvi hráli skupinu střed a Prostějov by nakonec zůstal ve východní části.

„To by byla velká škoda. Už jen s pohledu diváků,“ poodkryl útočník Drtičů Michal Hoza názor hráčské kabiny. „Máme tam dost týmů ze severu Moravy, ale nedá se nic dělat. My jim stejně nedáme šanci a budeme vítězit,“ dodal se smíchem „Hozič“.

Východ: Přerov, Valašský hokejový klub, Břeclav, Orlová, Uničov, Šternberk, Hodonín, Bobři Valašské Meziříčí, Slezan Opava, Nový Jičín, Frýdek Místek, Poruba
Střed: Jindřichův Hradec, Klatovy, Kutná Hora, Benešov, Nymburk, Pelhřimov, Kolín, Milevsko, Písek, Žďár nad Sázavou, Technika Brno, Prostějov
Západ: Jablonec, Rokycany, Most, Litoměřice, Děčín, Roudnice, Sokolov, Česká Lípa, Klášterec nad Ohří, Trutnov, Řisuty, Mělník