V sezoně 2006/ 2007 zažil premiéru, na kterou dlouho čekal. Na ledě libereckých Tygrů vyjel útočník Tomáš Vrba v dresu Třince k prvnímu extraligovému duelu. Okusil i první ligu, kde hájil barvy Brna, Prostějova či Třebíče.

Pro nadcházející ročník se stal posilou hodonínských Drtičů. V úterý odpoledne stvrdil spolupráci podpisem smlouvy. „Jsem moc rád, že jsem tady,“ podotkl jednadvacetiletý forvard, jenž nastoupil také za mládežnické reprezentace.

Mluvilo se o vašem odchodu z Třince do Šumperka. Nakonec jste v Hodoníně. Jak k tomu došlo?

Během přípravy jsem byl zraněný, takže jsem moc netrénoval. Když jsem se celkem zotavil, natáhl jsem si na ledě břišní sval. Následovala další, asi čtrnáctidenní pauza. Klub mě pak poslal do Hodonína.

Hodonínský celek byl první volbou?

Chtěl jsem sem jít. Známí se mě ptali, jestli tady budu hrát. A když přišla na řadu druhá liga, řekl jsem, že jedině Hodonín.

Teď budete hrát v domácím prostředí. Z Hodonína pocházíte, máte tu rodinu, spoustu přátel a známých…

Jasně. Určitě se budu snažit. Ale nedokážu říct, jestli to mé hře pomůže. Každý zápas je jiný. Snažit se budu tak jako tak.

Bavil jste se o novém angažmá s kamarádem Petrem Obdržálkem, který k Drtičům přichází celkem pravidelně na play off?

Bavil. Už loni se mě i diváci ptali, proč nepřijdu. Říkal jsem jim, že mě nechtěl pustit Třinec a tak dále. V Hodoníně je dobrý tým, jsem rád, že tu můžu být.

V přípravném zápase s Trnavou jste dal hned dvě branky. Sedíte si s novými spoluhráči?

Kluky znám dlouho. Už ze Skalice, kde jsem působil. Dva fíky, není o čem. (úsměv)

Druhá liga je pro vás úplná novinka?

Kdysi už jsem ji hrál za Techniku.

Hrál jste extraligu, první ligu, objevil se v reprezentaci do dvaceti let. Teď druhá liga. Neberete to trošku jako ústup ze slávy?

Vůbec. Jednou jsi nahoře, jednou dole. Záleží na člověku, jestli se na to vykašle, nebo ne. Každopádně já se na to vykašlat nehodlám. Budu se snažit zase vypracovat co nejvýš.

Mluvil jste o zdravotních potížích. Už jste zcela v pořádku?

Ještě to trochu cítím. PracujI na tom. Mám domluvené rehabilitace a další ozdravné záležitosti.