I když slovácký celek v pátém kole druhé ligy zvítězil přesvědčivě 5:2, na další tři body se pořádně nadřel. Šumperk v Hodoníně ukázal svoji kvalitu, soupeře místy pořádně mačkal. „Hodně mě překvapilo, že na nás Šumperk od první minuty vletěl, když k nám jel prakticky přes celou Moravu autobusem a hrál na tři pětky. Ale myslím, že mu pomohlo i naše první oslabení, které jsme hráli už ve druhé minutě," uvedl Radek Zháňal pro klubový web.

Byl to právě čtyřiadvacetiletý útočník, jenž v 11. minutě otevřel skóre vyrovnaného střetnutí. Domácí tým ale o těsný náskok v závěru úvodní části přišel, když chvíli před přestávkou a navíc ve vlastní přesilové hře inkasoval zbytečný gól. „Já si tu situaci přesně nevybavuji, ale každý gól do šatny je určitě nepříjemný a dostávat by se neměl," ví Zháňal. „Bohužel první třetina místo tři nula skončila jedna jedna," přidal zklamaně.

Draci po vyrovnávací trefě ožili a téměř celou druhou periodu opanovali. Drtiče několikrát výtečnými zákroky podržel mladý gólman Ondřej Haloda. „Druhé třetiny máme od začátku sezony špatné," ví Zháňal. „Šumperk vyhazoval a sklepával puky na rozjeté centry, jednou se nám to nepodařilo pokrýt a bylo z toho trestné střílení, které ovšem Ondra s přehledem chytil. Myslím si, že nás to trošku nakoplo," pokračoval hodonínský hokejista.

Šumperk se přesto v závěru druhé části dostal zásluhou Vachutky do vedení. Drtiči ale přispěchali s rychlou odpovědí a ztrátu vzápětí dohnali. „Byl to znovu gól do šatny, ještě navíc z dorážky, kterou jsme nepokryli. Naštěstí se nám vzápětí podařilo vyrovnat, což nám nesmírně moc pomohlo do další části zápasu," řekl Zháňal.

Třetí dvacetiminutovka už jasně patřila Jihomoravanům, kteří třemi brankami kanonýra Petra Jurči strhli vítězství na svoji stranu. „V šatně jsme se hecovali, že to musíme urvat. Hráli jsme na čtyři lajny, takže sil bylo dost," pravila hodonínská třiadvacítka.

Sváteční duel se parádně povedl elitní formaci SHK. Na ledě kraloval především Petr Jurča. Nejlepší střelec druhé ligy se proti rodnému Šumperku blýskl čtyřmi góly. „Jurčisovi to tam padá, což je jedině dobře. Znám jej už z dřívějška a on je prostě rozený střelec," chválí Zháňal spoluhráče.

Nálada v hodonínské kabině je po pěti kolech dobrá. Drtiči se drží za vedoucí Porubou na druhém místě tabulky, na ledě i mimo něj je čas i vtípky. „Druhé místo je skvělé. Kabina šlape jak má, parta je tu taky skvělá. Už chybí jen to, abych Vaňousovi (Daniel Vaněk – pozn. red.) přivezl nějaký vzorek vína, když hraje na té jižní Moravě," reagoval Zháňal na slova bývalého kapitána Vsetína a současného spoluhráče.

Srandičky ale půjdou stranu v sobotu, kdy se tým vedený trenéry Beťkem a Prčíkem představí na legendárním Lapači. Souboj s našlapaným soupeřem bude pro obměněné hodonínské mužstvo náročnou zkouškou. „Se Vsetínem a Porubou to budou jedny z nejtěžších zápasů v lize," tuší Zháňal. „Vsetín se hodně posílil, oproti minulé sezoně má skoro nový tým. I přesto věřím, že nás trenéři na zápas dobře připraví a my tam pojedeme urvat body," věří člen čtvrté hodonínské formace, který zatím nasbíral dva body za jeden gól a jednu asistenci.