„Když jsem se díval na výsledky a četl vyjádření na stránkách Kolína, tak bylo jasné, že domácí už budou chtít svoji nepříznivou bilanci ukončit a musím přiznat, že soupeř hrál velmi dobře. My jsme tři body opravdu vydřeli," uvedl po nedělním zápase trenér Hodonína Jiří Rech.

Ten mohl proti Kolínu počítat se službami navrátilce Jakuba Sajdla, jenž naskočil opět do prvního útoku spolu s Pavlem Křížem a Martinem Špokem. Do branky se postavil znovu Filip Barus.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla svižný hokej, který nebyl přerušován a kouskován zbytečnými vyloučeními. Sudí Kareš udělil v první části jen jeden dvouminutový trest, když hned na konci první minuty byl vyloučen domácí veterán Nedbal. Drtiči svoji početní výhodu nezužitkovali. Do první větší šanci se až v deváté minutě dostal Kříž, ale Brázdil sklapl své betony včas.

O tři minuty později se Drtiči dostali do brejku dva na jednoho, ale domácí gólman byl opět ve střehu. Hodonínští byli lepším týmem, měli i více ze hry, ale první třetina skončila bez branek. Jestliže v první části byla píšťalka hlavního arbitra téměř bez práce, ve druhé periodě se trestná lavice zahřívala o poznání častěji.

Nejprve byl na dvě minuty vykázán Fiedler a v přesilovce domácí zahrozili z holí Nedbala a dorážejícího Kadlece. Početní výhodu domácích ale ukončil faul Pospíšil. Chvíli před polovinou utkání byli Kozlové v další příležitosti, ale Malý na Baruse nevyzrál. Z následného protiútoku zahrozili i Drtiči, ale také Brázdil byl na místě.

První branky se fanoušci na kolínském zimním stadionu dočkali až ve třiatřicáté minutě. Domácí tým měl 51 vteřin trvající přesilovku pět na tři, kterou šestnáct sekund před jejím vypršením dokázal zužitkovat David Šafránek. Hodonín mohl srovnat také v přesilovce, přesněji ve výhodě čtyř proti čtyřem, ale Kolín se ubránil.

Tři minuty před druhou přestávkou se skupinka hostujících fanoušků přeci jen začala radovat, ale nadšení jejich i samotných hodonínských hokejistů záhy utnul hlavní rozhodčí Kareš, jenž Červenkův gól neuznal s tím, že puk ještě tečoval některý z Drtičů bruslí a Kolín tak po dvou třetinách vedl o jeden gól.

Poslední třetinu načala další šance domácího kapitána Malého, Barus ale udržel puk pod svými betony. V dalších desítkách vteřin převzali iniciativu Drtiči, kteří se ze všech sil snažili o vyrovnání, a jejich snaha byla v osmačtyřicáté minutě odměněna. Martin Špok svou osmou brankou v sezoně konečně prolomil dnešní střelecké trápení Drtičů.

O čtyři minuty později se domácím příznivcům nelíbilo, že rozhodčí pustil dva sporné zákroky, po kterých se fanoušci Kozlů dožadovali trestného střílení. To paradoxně pískl pardubický arbitr Kareš na opačné straně. Navrátilec do sestavy Jakub Sajdl svou šanci využil na sto procent a díky jeho proměněnému trestnému střílení šli hosté poprvé v zápase do vedení, které se jim podařilo udržet až do závěrečného hvizdu.

„Hráli jsme dobře z defenzivy a je pravda, že jsme asi měli víc šancí, než Kolín, ale nedokázali jsme je využít. Asi třikrát nám skákal puk po brankové čáře," uvedl Rech, který v závěrečné části zredukoval sestavu a přeházel útočné formace. Tento tah se Drtičům nakonec vyplatil. „,Jelikož domácí hráli celý zápas na tři pětky, měli jsme na konci zápasu více sil, což byl asi jeden z důležitých faktorů. Nakonec se nám povedlo vstřelit dvě branky a v samotném závěru jsme si už vítězství pohlídali," pravil kouč SHK, který ocenil výkon soupeře. „Utkání bylo vyrovnané. Kolín podle mě nepatří tam, kde momentálně je. Vyhráli jsme s odřenýma ušima, ale klukům takové zápasy mohou jenom pomoci do důležitých částí sezony," dodal Rech. Jeho tým se v domácím prostředí představí v sobotu, kdy od 17.00 hostí druhou Techniku Brno.

2. liga skupina Střed, 10.kolo

TJ SC Kolín – SHK Hodonín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 33. Šafránek (Pýcha, Morkes) – 48. Špok (Peš), 55. Sajdl z trestného střílení. Rozhodčí: Kareš – Špringl, Tash. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 550. Střely na branku: 35:40.

Kolín: Brázdil (Moravec) – Nedbal, Hanzl, Pýcha, Pácal, Richter, Špring, Výborný – Malý, Kadlec, Cerk – Morkes, Šafránek, Pospíšil – Ježek, Zumr, Skokan – Kubát, Vágner

Hodonín: Barus (Zavadil) – Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Oško, Miklík – Sajdl, Kříž, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Medřický, Kuba, Fiedler – Smetana, Kučera, Červenka.