Napěchované ochozy bouřily, fanoušci Drtičů se bavili krásným hokejem a mexickými vlnami dávali hráčům najevo svoji spokojenost. Distancovaný útočník Orlové Marek Ivan stál před zimním stadionem a kouřil. „Ještě to budete mít těžké,“ volal na něj jeden z domácích příznivců. Bývalý extraligový útočník jen pokrčil rameny.

Hodonín se ani za nepříznivého stavu 0:2 nepoložil a po mimořádně bojovném a obětavém výkonu deklasoval jednoho z favoritů soutěže. „Předvedli jsme vynikající výkon. Je to ale pouze dílčí úspěch. Zůstaneme nohama na zemi a v Orlové se pokusíme o nemožné. Ještě bych se rád chvilku neholil,“ uvedl po utkání hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Ten se musel ve druhém čtvrtfinálovém zápase obejít bez zkušených bojovníků Pokorného a Hozy. Hostům opět chyběl potrestaný hříšník Ivan.

Zaplněný hodonínský stadion byl od úvodního hvizdu svědkem nefalšované bitvy. Jako první zasadili úder hosté, Valchař střelou z mezikruží nedal brankáři Peksovi žádnou šanci.

I Hodonín měl šance, ale střely Juráska a Bartáka skončily na pozorném gólmanovi Žídkovi. Zákrok zápasu ale předvedl Peksa. Domácí brankář se v 16. minutě vyznamenal při šanci Luky.

O třináct vteřin později však mladík v brance SHK kapituloval podruhé, dvojnásobnou početní výhodu využil Mikšan. „Byl jsem hodně klidný. Mužstvo do zápasu vstoupilo úplně jinak než v Orlové. Klima na střídačce, v šatně i na ledě bylo výborně,“ řekl Číhal.

Hodonín vrátil do zápasu na konci úvodní části zadák Salajka. „Na konci třetiny jsme udělali zbytečné fauly a dostali gól do šatny,“ zlobil se hostující trenér Aleš Flašar.

Toho nasazení a důraz domácích hráčů nezaskočilo. „Spíš by mě překvapilo, kdyby Drtiči začali s defenzivní taktikou. Rozhodčí vždy domácím trošku přidá, povolí jim agresivní hru. Hodonín nám chtěl vyfaulovat Moravce a Javína. Kluky jsem nabádal k trpělivosti,“ pravil Flašar.

Hodonínu po dlouhé době vyšla prostřední část. Zatímco ve Slezsku prohrál slovácký tým druhou třetinu 0:3, doma Hodonín skóroval čtyřikrát. Vyrovnání zařídil šikula Vaškovič, obrat dokonal Hollý.

Na 4:2 zvyšoval v polovině zápasu Salajka, hostující brankáře následně vyhnal z branky pátým gólem Jurásek. „Jsem rád, že jsem nepotvrdili špatnou druhou třetinu,“ sdělil Číhal.

Domácí příznivci velebili v prostřední části hlavně výtečného gólmana Marka Peksu, který svůj tým několikrát neskutečně podržel. „Nerad bych vyzdvihoval nějakého hráče. Peksa ale chytal výborně,“ pochválil svěřence zkušený kouč. „Ve druhé třetině jsme zahodili spoustu šancí, vlastně hráli jsme proti brankáři Peksovi,“ přitakal Flašar, který v závěrečné části šetřil opory.

Dritič byli i nadále při chuti, diváci aplaudovali šestému gólu Bartáka i sedmé trefě Kuby. V pohodovém závěru se podruhé do listy střelců zapsal Vaškovič. Orlová stačila dvě minuty před koncem pouze snížit, Škatula se štěstím proměnil trestné střílení nařízené za faul Juráska.

„Chci poděkovat všem hráčů. Byla radost stát na střídačce a koučovat takový zápas,“ pronesl Číhal. Jeho protějšek bral porážku s nadhledem. „Na začátku série jsem avizoval, že jsme dostali nejtěžšího soupeře, což se potvrdilo. Porazit Hodonín čtyřikrát v sezoně není jednoduché a většinou to nevyjde. Proto jsem nepředpokládal, že bychom postup zvládli na dva zápasy,“ řekl Flašar. „Z porážky nedělám tragédii. Mrzí nás to, ale jedeme dál,“ dodal.

SHK Hodonín – HC Plus Oil Orlová 8:3 (1:2, 4:0, 3:1)
Branky: 19. Salajka (Vaškovič, Jurásek), 22. Vaškovič (Komárek, Špok), 28. Hollý (Jurásek, Rehuš), 30. Salajka (Jurásek, Rehuš), 31. Jurásek (Flamík, Peksa), 49. Barták (Bena, Kuba), 50. Kuba (Korotvička, Peksa), 57. Vaškovič (Salajka) – 9. Valchař (Blatoň), 17. Mikšan (Moravec David, Luka Vladimír), 59. Škatula
Rozhodčí: Humpolíček – Pospíšil, Černý
Diváci: 1828
Hodonín: Peksa (Šurý) – Flamík, Salajka, Šindelář, Komárek, Beňa, Miklík, Podešva – Peš, Jurásek, Rehuš – Vaškovič, Hollý, Špok – Barták, Korotvička, Kuba – Tomášek, Sajdl, Zelinka, Průdek.
Orlová: Žídek (31.Šafránek) – Tomis, Samiec, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Škatula, Holuša, Moravec, Kraft, Galgonek, Galvas, Valchař, Štefanka, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka, Hegegy.