Vítěz základní části se na druhé vítězství docela nadřel. Šumperk vydřel postup až v prodloužení, které po pětasedmdesáti vteřinách ukončil Hulva. Draci vyřadili Šternberk opět po dvou letech. „Bylo to z naší strany obrovské trápení. Přijeli jsme sem vyhrát a možná se stalo to, že hráči byli přemotivovaní. Nepodařilo se nám během zápasu ani jednou odskočit na rozdíl více než jedné branky a to bylo špatné,“ řekl pro klubový web kouč Draků Jiří Režnar.

Rovněž Valašské Meziříčí může slavit postup mezi čtyři nejlepší celky. Po trefách Zrníka, Matějného a Vargy zvítězili v Uničově těsně 3:2.

„Bylo to těžké utkání, to každopádně, my jsme hráli spoustu oslabení, sami jsme si to ztížili zbytečnými fauly. Místo abychom nutili k faulům Uničov, tak se děl opak a zbytečně jsme hráli téměř jednu třetinu v oslabení. Nakonec ale vládne velká spokojenost,“ sdělil úročník valašského klubu Jan Matějný. S jeho slovy souhlasí i spoluhráč Růžička. „Byl to určitě vyrovnaný zápas. Dnes jsme to spíš udolali, než abychom hráli lepší hokej,“ sdělil Luděk Růžička.

A i když byli Uničov hlavně v prostřední části lepším týmem, hosté si závěr zápasu pohlídali. „Domácí měli téměř bez přerušení čtyři přesilovky po sobě, pak dokonce hráli pět na tři. Tímto se dostane každý mančaft do laufu a těžko jsme je zastavovali. Naštěstí jsme dali před koncem druhé třetiny gól, který podle mě rozhodl. Ve třetí třetině už to byl boj a myslím, že jsme fyzicky na tom byli lépe,“ řekl Matějný.

Obránce Růžička by nechtěl v semifinále narazit na Hodonín. „Moc rádi bychom zkusili jít ještě dál. Vsetín druhé utkání vyhrál, takže doufám, že postoupí. Já bych raději bral Opavu nebo Orlovou než Hodonín,“ přeje si zadák Meziříčí.

Zatímco první dva celky po základní části mají postup jistý, stav čtvrté Orlové s pátou Opavou je nerozhodný 1:1. „V dnešním zápase jsme si vytvořili velké množství šancí, hlavně ve druhé třetině jsme měli zápas rozhodnout a nemuselo to být takové drama až do konce. Ve třetí třetině jsme měli pětiminutovou přesilovku, ale zahráli jsme ji hodně špatně. V Orlové budeme chtít určitě vyhrát,“ uvedl na klubovém webu lodivod Opavy Karel Suchánek.

Domácím se podařil vstup do utkání a téměř po celý zápas vedli Suchánkovi svěřenci o jednu branku. Houževnatý soupeř z Orlové kladl Opavě odpor, který vyústil ve vyrovnávací branky. Zvýšenou aktivitou ale domácí hráči udrželi vedení až do konce zápasu a mohou se radovat z těsného vítězství v poměru 3:2.

Utkání, jaké Lapač už dlouho nezažil, mohli sledovat fanoušci při druhém utkání mezi Vsetínem a Hodonínem. Po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 1:3 a zdálo se, že za dvacet minut minut skončí vsetínským hokejistům sezóna. Ti však ve třetí třetině předvedli nevídaný obrat a šesti brankami zvrátili skóre na svou stranu. O důležitý kontaktní gól na 2:3 se postaral obránce Michal Černý. „Úvod utkání jsme sehráli dobře, potom jsme ale ze dvou hodonínských šancí dostali dvě branky. Nevyužili jsme naše přesilovky, což byla škoda. Nakonec jsme to ale přeci jen ubojovali. Řekli jsme si, že kvůli těm lidem to musíme nějak urvat,“ prozradil na vsetínském serveru Černý.