Čeští mladíčci zapomněli na poslední přípravný zápas před zahájením turnaje, v němž právě Kanadě podlehli 0:5. V sobotním finálovém boji, který na břeclavském zimním stadionu sledovalo neskutečných 4 711 diváků, se zásluhou Adama Titlbacha ujali vedení v deváté minutě.

Kanada, která ovládla jedenáct z předchozích čtrnácti turnajů, ve druhé třetině otočila stav utkání, když se prosadili Cayden Lindstrom a Berkly Catton.

Česko vrátil do zápasu čtyři minuty před koncem základní hrací doby Matěj Kubiesa a duel směřoval do prodloužení.

V něm Čermákovi svěřenci nevyužili přesilovou hru a sedm vteřin před koncem rozhodl o dalším zlatu pro Kanadu Spence. „Měli jsme v prodloužení rozhodnout, když jsme dostali přesilovku čtyři na tři. Přesilovek jsme měli hodně, ale sehráli jsme je špatně. To možná rozhodlo zápas," přiznal kouč.

Čeští hokejisté (v červeném) porazili v semifinále Hlinka Gretzky Cupu hráčů do 18 let v Břeclavi Finsko 8:2.
FOTO: Fantazie. Čeští mladíci rozstříleli Finy a ve finále se poměří s Kanadou

Ten našel na prohraném finále i pozitivum. „Zápas klukům ukázal, když budou poctivě pracovat, mohou hrát s jakýmkoliv soupeřem, což je pro ně povzbuzení do nové sezony," uzavřel Čermák.

Kanada - Česko 3:2pp
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0.
Branky: 21. Lindstrom, 30. Catton, 80. Spence - 9. Titlbach, 56. Kubiesa.
Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Axman, Rampír.
Diváci: 4 711.
Kanada: George (D'Aigle) – Marrelli, Elick, Dickinson, Mews, Danford, Cristoforo, Parekh – Misa, Catton, Wetsch – Beaudoin, McQueen, Ritchie – Spence, Lindstrom, Martone – Massé, Josephson, Poirier – Greentree.
Česko: Milota (Mařík) – Skok, Jiříček, Zielinski, Hlinský, Galvas, Fibigr, Král – Kos, Benák, Titlbach – Pohludka, Sikora, Kubiesa – Lisler, Curran, Jecho – Klíma, Drančák, Humeník – Chludil.