Pondělní duel sice v závěru zdramatizovali Matula s Vránou, Jihomoravané ale na vyrovnání v hektickém závěru nedosáhli. Čtvrtfinálové série se za nerozhodného stavu 1:1 přesouvá zpět na Slovácko. Třetí duel se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hraje ve středu v osmnáct hodin. „Jde se dál. Série se vrací k nám a já věřím, že věrní fanoušci budou opět naším šestým hráčem a pomohou nám ke druhému bodu,“ říká hodonínský trenér Stanislav Beťko.

Podle něj se ve Slezsku pouze potvrdilo, že série mezi čtvrtým a pátým týmem po základní části bude nesmírně vyrovnaná a napínavá. „Tento zápas jsme nezvládli hlavně psychicky. Problém byl především v našich hlavách. Takové ale je play off,“ prohlásil kouč SHK.

Drtiči přitom začali ve Slezsku skvěle. Hostující útočník Jurča v oslabení vystihl kombinaci domácích na modré čáře a pelášil sám na Waneckeho. Nejproduktivnější hráč základní části východní skupiny druhé ligy byl ale v úniku faulován a sudí Šutara nařídil proti Opavě trestné střílení.

Čtyřiatřicetiletý forvard si s nájezdem výtečně poradil a poslal Drtiče do vedení. Vzápětí dostali možnost trestného střílení také domácí, Svoboda ovšem proti pozornému brankáři Kotvanovi neuspěl.

Hodonínské hokejisty zákrok slovenského gólmana nakopl, když o chvíli později udeřili podruhé. Vrána objel branku a naservíroval puk mezi kruhy nekrytému Jurčovi, který překonal Waneckeho a bylo to 0:2. „Do poloviny zápasu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, výborně jsme bránili a domácí téměř do ničeho nepustili,“ uvedl Beťko.

Do té doby koncentrovaní a disciplinovaní Jihomoravané ale o vedení v nervózní prostřední části nečekaně přišli. Nejprve Vaňkův nedovolený zákrok potrestal Wolf, který puk uklidnil přesně k levé tyči. „V našem oslabení jsme udělali taktickou chybu, po které jsme z rychlého brejku inkasovali gól na 1:2. Tato trefa domácí nakopla a do konce třetiny jsme pak dostali další dvě branky,“ mrzelo Beťka.

Opava opravdu neskutečně ožila a dvěma slepenými trefami výsledek otočila. Vyrovnání obstaral Sysala, bleskový obrat ve 36. minutě završil Lukáš Černý, jenž Kotvana šikovně překonal po Vítkově přihrávce.

Hosté za nepříznivého stavu znervózněli. Drtiče na ledě Slezanu sráželi zbytečné fauly i sporné verdikty rozhodčích. Jurčův zásah do oblasti hlavy a krku, za který vyfasoval trest na dvě plus deset minut, sice ještě domácí hráči nevyužili, ale dorážka Moslera se již třepetala v síti. „Byl to gól z kategorie lacinějších,“ posteskl si Beťko.

Emoce plály, podráždění hosté se jen složitě koncentrovali na hru. Další větší trest inkasoval hodonínský kapitán Peš. Lídr Drtičů za nesportovní chování rovněž obdržel trest na dvě plus deset minut. Za katr putovali i Kadlec s Matulou.

Opavu přiblížil důležitému triumfu veterán Pavelek. Bývalý extraligový útočník zvýšil šest minut před koncem na 5:2. Hotovo ale zdaleka nebylo. Drtiči ve složité situaci ukázali charakter a v divokém závěru se neuvěřitelně zvedli.

Peš a spol. dvěma góly v rozmezí půlminuty se dotáhli na dostřel jediné branky. Šanci na zvrat oživil Matula, který doklepával za Waneckeho Halodův pokus. Kontaktní branku zaznamenal přesnou střelou z mezikruží Vrána.

Hodonínští hokejisté mohli nakonec i srovnat, ale Galvasovo podražení v početní výhodě nepotrestali. Opava výborně bránili a těsný náskok už uhájila.

Šanci na odplatu Drtiči dostanou už ve středu, kdy je na programu třetí čtvrtfinálový duel.

Čtvrtfinále play off, 2. zápas:

Hokejový klub Opava - SHK Hodonín 5:4 (0:2, 3:0, 2:2), stav série: 1:1.

Branky a nahrávky: 32. Wolf (Mosler, Kilnar), 35. Sysala (Holík), 36. L. Černý (Vítek, Polok), 44. Mosler (Pavelek), 54. Pavelek (Kilnar, Herman) – 8. Jurča z trestného střílení, 10. Jurča (Vrána), 55. Matula (Haloda M.), 56. Vrána. Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:8, navíc Jurča, Peš a Kadlec (všichni Hodonín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.

Opava: Wanecki (Urbisch) - Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma - Wolf, Polok, Selingr, Kilnar, L. Černý, Vítek, Herman, Pavelek Rousek, Svoboda, Sysala, Štindl. Trenér: Pavel Hulva.
Hodonín: Kotvan (O. Haloda) – M. Haloda, Miklík, Kužílek, Polesný, Potechin, Loginovskij, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš, Matula - Hložánek, Kuba, Charvát - Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Další výsledky 2. zápasů: Kopřivnice - Vsetín 4:10, stav série 0:2; Nový Jičín - Poruba 1:3, stav série 1:1; Valašské Meziříčí - Šumperk 2:3, stav série 1:1.