„Možná ještě ve Vsetíně jsem dvakrát po sobě nastřílel hattrick, jinak jsem byl podobně produktivní možná tak v mládežnické kategorii,“ říká Lukáš Finsterle.

Celkem má na svém kontě třináct branek a v druhé lize patří společně s parťákem z útoku Dominikem Matulou k elitním kanonýrům. „Cítím se dobře, nemám si na co stěžovat,“ lebedí si Finsterle.

Do kabiny Drtičů se konečně vrátila ztracená pohoda. Jihomoravané opanovali tři utkání za sebou, po exhibici s poslední Orlovou a těžkých šichtách ve Žďáru nad Sázavou a doma s Táborem je v Hodoníně prostor na legrácky a úsměvy. „Před pár zápasy jsme si řekli, že to takhle dál nejde. Že musíme hrát jinak a zlepšit to. Jsem rád, že jsme poslední utkání zvládli. Bylo to sice těžké, ale body máme,“ uvedl Finsterle.

Pro Dorničův tým se ale nic nemění. Hodonín dál zůstává na pozicích, kde před sezonou rozhodně být nechtěl. Čelo východní skupiny druhé ligy je ale nadohled. Ztráta už není tak obrovská, jako před pár týdny. „Jedeme dál. Chceme vyhrát třeba deset zápasů za sebou. Nic pro nás nekončí,“ říká odhodlaně zlínský rodák, který nastupuje v elitní formaci Drtičů společně s Dominikem Matulou a Markem Růžičkou.

Trojice útočníků se zkušenostmi z vyšších soutěží se nyní hokejem baví, což je na souhře znát. „Klape nám to. Snad to tak bude fungovat dál,“ přeje si osmadvacetiletý hokejista.

Návratu do extraligy se nebrání, bruslemi ale dál zůstává pevně na ledě. „Chci Hodonínu pomoct. Co bude dál, neřeším,“ zůstává Finsterle v klidu a soustředí se na další druholigové bitvy.

Společně s parťáky pak v kabině přivítal nové tváře. Kromě mladého útočníka Kristiána Lešku také zkušeného obránce Jana Dreslera. „Je nás málo, příchody jsou určitě pozitivní. Máme úzký kádr, a když jsou zápasy vyrovnané, je to pro nás fyzicky hodně náročné. Většinou je nás patnáct. Občas by to chtělo hrát také na čtyři lajny. Musíme se s tím však porvat, naštěstí natrénováno máme dobře,“ dodává zkušený útočník.